20 травня в Історії

20 травня в Історії

У 1899 році за перевищення швидкості заарештували першого водія - він "мчав" 20 км/год.

Неймовірні події в історії 20 травня від найдавніших часів і до сьогодні.

 В Україні 20 травня День банківських працівників.  

У 325 році  римський імператор Константин Великий скликав в Нікеї Вселенський собор.

Цей собор засудив аріанство (течія у християнстві, яка не визнавала догмат єдиносутності Бога-отця і Бога-сина) як «безбожну єресь», сформулював і проголосив Нікейський символ віри — стислий виклад основних догматів християнства, визначив час святкування Великодня (перша неділя після першого дня повного місяця).

 1185 року відбулася  подія,  яка  стала сюжетом для "Слова о полку Ігоревім".

На річці Каяла відбувся бій руських полків під керівництвом новгород-сіверського князя Ігоря Святославича та його брата Всеволода з військом половецького хана Кончака.  Русичі були розбиті, Ігор разом із сином Володимиром потрапив у полон.

1742 рік — російський штурман Семен Челюскін на собачих упряжках досяг північної краю Євразії — мис у, названого невдовзі його ім'ям (мис Челюскіна).

 У 1787-му було   засновано місто Катеринослав (нині Дніпропетровськ).

У минулoму, до 1926 рокy   Катеринослав. За часів імператора Петра I з 1797 по 1802 рік місто носило назву Новоросійськ, але після коронації Олександра I місту повернули первинну назву Катеринослав. У 1926 році місто отримало назву російською мовою - "Днепропетровск". Варіанти українського написання різнилися: Дніпро-Петрівське, Дніпропетрівське на честь більшовицького діяча. Григорія Петровського. Нова назва міста швидко трансформувалася спочатку на "Дніпро-Петровське", а протягом 1930-х років  на "Дніпропетровськ". Протягом незалежності України висувалися пропозиції щодо перейменування міста. Серед варіантів - Січеслав, Дніпро.

1899-й  — Джекоб Герман став першим водієм, якого було заарештовано за перевищення швидкості — він "мчав" по одній з вулиць Нью-Йорка зі швидкістю 20 км/год.

 У  1965-му   відкрито найбільший в СРСР аеропорт "Домодєдово".

 2005-го  відбувся дебют незалежної України на Каннському кінофестивалі. – світова прем’єра документального фільму режисера Ігоря Стрембіцького “Подорожні”, який здобув "Золоту пальмову гілку" .

 У 2006 році в  Китаї,  в провінції Хубей завершено будівництво найбільшої у світі дамби "Три ущелини". Довжина споруди на річці Янцзи становить 2309 м, висота - 185 м .

 20 травня 2009 року   у фінальному футбольному матчі Кубку УЄФА в Стамбулі"Шахтар" (Донецьк) переграв "Вердер" (Бремен) з рахунком 2:1, ставши володарем останнього в історії Кубку УЄФА

  20 травня  народилися:

 У 1908 році  Джеймс Стюарт, американський кіноактор.  Знімався у фільмах Хічкока та вестернах.

 1925 рік  — Олексій Туполєв, радянський авіаконструктор, генеральний конструктор літаків Ту.  Герой соціалістичної праці.

Олексій Андрійович — син піонера радянського літакобудування, знаменитого авіаконструктора Андрія Миколайовича Туполєва. Продовжив розвиток першого надзвукового пасажирського реактивного літака Ту-144.

  1944-го народився  Джо Кокер, англійський співак, один із кращих у світі виконавців блюзів і соулу.

  В  1967 році  народився  Гоша (Юрій) Куценко, російський кіноактор ("Антикіллер", "Мама не горюй", "Кохання – зітхання"). Член партії "Єдина Росія".

Куценко сильно картавив і при вступі до Школи-студії МХАТ представився Гошею. Згодом дефект дикції він виправив, але акторський псевдонім залишив.

Повʼязані теми:

Наступна публікація