27 вересня в Історії

27 вересня в Історії

27 вересня 1978 року народилася Ані Лорак.

Сьогоднішній  день у минулому був таким:

 1802-го року   указом імператора Олександра І,  Київ як стародавня столиця став користуватися Магдебурзьким правом.

Це   давало місту ряд привілеїв: самоврядування, власний суд, право земельної власності й звільнення від більшої частини повинностей.

 1825-го    в Англії почався рух першою залізницею. Потяг провіз 450 пасажирів зі швидкістю 24 км/годину.

 У  1895-му  створили Нобелівську премію

  Шведський хімік, інженер і підприємець Альфред Нобель підписав розпорядження про створення по його смерті спеціального фонду, котрий буде розпоряджатись його спадщиною і виділяти частину прибутків на премії людям, які зробили найбільший внесок у розвиток фізики, хімії, медицини, літератури і загального миру. Рішення про присудження премій приймається Шведською Королівською академією наук і оголошується щорічно 10 грудня в день смерті Альфреда Нобеля.

 

У  1940-му році  був   укладений Троїстий пакт між Німеччиною, Італією і Японією.

В Берліні підписано Троїстий пакт трьох держав - Німеччини, Італії та Японії, - згідно з котрим союзники у 2-й Світовій війні домовились про військову та економічну підтримку на наступні десять років.

 1961-й рік  - Сьєрра-Леоне стала сотою державою - членом ООН.

  1990-го    СРСР вступив в Інтерпол.

  26 вересня  2000-го року сталася жахлива трагедія поблизу острова Парос в Егейському морі

Грецький паром в умовах сильного шторму налетів на скелі поблизу острова Парос в Егейському морі і затонув. Загинуло 78 пасажирів, урятувалось - 452 людини

 В цей день народилися:

У  1389-му   -  Козімо Медичі, флорентійський банкір і державний діяч, найбагатша людина Європи, неофіційний правитель Флоренції з 1434 року.

 1863-го  народився   Олександр Зілоті, видатний російський піаніст та диригент.

У  1947-му   — Дік Адвокат, голландський футболіст і футольний тренер.

За підсумками футбольного сезону 2008 року Дік Адвокат став другим в рейтингу кращих клубних тренерів за версією Міжнародної федерації футбольної історії і статистики (IFFHS) і був названий кращим футбольним тренером Росії. У грудні 2008 року Діку Адвокату "за заслуги в області фізичної культури і спорту" було присвоєно звання "Заслужений тренер Росії". Дік Адвокат — почесний громадянин Санкт-Петербурга (2008).

 У  1978-му році народилася гордість України  - Ані Лорак (Кароліна Куєк), українська поп-співачка.

 Вона записала десять альбомів, зіграла головні ролі у мюзиклах та багатьох телевізійних музичних. За підтримки Ані Лорак видані 3 дитячі книжки — "Як стати зіркою", "Як стати принцесою" та "Як стати кулінарною зіркою за 7 днів". Ані Лорак представляла Україну на конкурсі Євробачення 2008   у  місті  Белграді,  та посіла друге місце.

Повʼязані теми:

Наступна публікація