28 серпня в Історії

28 серпня в  Історії

У 1936 році в Японії засновали компанію "Тойота". / Фото: AFP

Ми зібрали все, що цікаво знати про 28 серпня.

  У 1797-му році Америка погодилася платити викуп Тунісу за те, щоб припинилося піратство по відношенню до американських кораблів у Середземному морі.

Вважається, що  мешканці північного узбережжя Африки практично завжди займалися піратством. Команду захопленого корабля тримали до отримання викупу або ж продавали у рабство. Щоб покінчити з піратами, Англія воювала з Тунісом, Та, мабуть, марно, бо пізніше ця та інші європейські держави, платили 200 тисяч доларів на рік Алжиру за те, щоб їхні кораблі не захоплювали. Америка теж була змушена платити, але одночасно вона почала будувати бойові кораблі.

1883-го  в Британській імперії заборонено рабство.

У  1933-му    Англійська поліція вперше використовувала радіо для піймання злочинця.  По Бі-Бі-сі були передані прикмети злочинця, підозрюваного у вбивстві.

1936 - й — в Японії була заснована компанія "Тойота".

Перші автомобілі цієї компанії почали випускатися ще у 1935-му році, тобто, за рік до її створення. Відбувалося це в межах корпорацї "Тойода", яка займалася виробництвом ткацьких станків. Цікавою є причина, через яку назва нової компанії була змінена з „Тойода” на „Тойота”. Щоб написати ієрогліф „Тойода”, слід було зробити 9 рухів рукою, а число 9 вважалося в японців нещасливим.

1936-го року  в  Італії відкрито Національний автодром. Гоночна траса, розташована поруч з королівським паркому "Монца", вже давно стала легендарною, вона є місцем проведення Гран-прі Італії в перегонах "Формули-1".

В 1985 році український поет, дисидент Василь Стус направлений у карцер -табір для політв'язнів, де оголосив голодування і незабаром помер.

 У 1994-му  після 290 років використовування, в Росії були  вилучені з обігу копійки.

Трагічна подія сталася цього дня в Німеччині. 28 серпня 1988-го року тут відбувалися демонстраційні польоти, під час яких над американською авіабазою в Рамштайні зіткнулися три італійських літака, які виконували груповий політ - уламки літаків впали на землю у натовп спостерігачів, що призвело до загибелі 66 осіб.

Цього  ж  дня 1999 року в столиці Малайзії  відкрилася найвища на той час споруда - дві 88-поверхові башти-близнючки торгово-ділового центру "Петронас Тауер" заввишки 452 метри кожна.

 Загальна площа комплексу - близько мільйона квадратних метрів. Одну з башт займає штаб-квартира нафтової компанії Petronas, іншу - офіси

2000 рік  — в Лондоні почалося найбільше вуличне свято Європи - Ноттінг-Хільський карнавал.

28 серпня народилися:

У  1749-му   Іоганн Вольфганг Гете   німецький поет, мислитель серед найвідоміших творів: "Фауст", "Страждання юного Вертера".

1877-го   Чарльз Стюарт Роллс   англійський автомобіліст, авіатор, один із засновників компанії "Роллс Ройс". В червні 1910 року першим перетнув Ла-Манш на літаку туди і назад без посадки.

1882-й  — Белль Бенчлі, американка, яка стала першої у світі жінкою–директором зоопарку в Сан-Дієго

І наостанок в  1948 році   народилася  Наталія Гундарєва, актриса театру і кіно.

Тричі - за головні ролі у фільмах "Солодка жінка", "Одного разу, двадцять років опісля" та фільму "Самотнім надається гуртожиток" – стала  актрисою року за опитуваннями читачів журналу "Радянський екран".Найвідоміші роботи Гундарєвої: "Про бідного гусара замовте слово" та  "Зимовий вечір у Гаграх".

Повʼязані теми:

Наступна публікація