30 березня в Історії

30 березня в Історії

У 1858 році Хаймен Ліпмен отримав патент на олівець з гумкою на торці.

Корисні винаходи та непередбачувані  угоди.

 У 1842 році американський лікар вперше у лікувальній практиці застосував ефір як анестезуючий засіб при видаленні пухлини на шиї пацієнта.

1858 року Хаймен Ліпмен з Філадельфії отримав патент на олівець з гумкою на торці.

1867 року усього по два центи за акр Росія продала США Аляску та Алеутські острови.

Аляска є найбільшим штатом США. Територія включає власне півострів Аляска, всю північно-західну частину материка, Алеутські острови та  архіпелаг Олександра, загальна площа — 1 717 855 км2, при цьому площа суходолу — 1 478 457 км2.  На Алясці видобувають нафту-сирець (нафтопровід довжиною 1250 км), природний газ, вугілля, мідь, залізо, золото, цинк; займаються рибальством, мисливством , лісозаготівлею, вирощують північних оленів….

1922 рік — у Києві створений театр-студія "Березіль" (нині Харківський український драмтеатр).

"Березіль" — один із перших українських театрівв СРСР. Назва театру походить від назви першого весняного місяця — березня. Першу виставу "Березілю"  було представлено 7 листопада того ж року. Вона називалася "Жовтень" і була створена за текстом творчого постановчого колективу. У час свого розквіту театр "Березіль" налічував 6 акторських студій (три у Києві та по одній у Білій Церкві, Умані та Одесі), близько 400 акторів і співробітників, режисерську лабораторію, музей театру (нині Державний музей театрального, музичного та кіномистецтва України у Києві) та десять комітетів, у тому числі й так званий "психологічно-технічний" комітет, який застосовував методи прикладної психології для розробки нових методів навчання акторів та режисерів.

В 1932-му американка Амелія Ерхарт стала першою жінкою, котра в одиночку перелетіла літаком Атлантичний океан.

1987-го картину Вінсента ван Гога "Соняшники" продано за рекордну суму - 39.85 мільйонів доларів.

В 1987 році її було продано вже за 40.3 мільйона, а в 1997 з'явилась інформація, що ця картина, куплена японською страховою компанією, - підробка.

1998 рік — британська компанія Rolls-Royce була куплена німецьким автогігантом BMW за 570 мільйонів доларів.

В наступному році суд міста Портленд (штат Орегон) зобов'язав тютюнову корпорацію Philip Morris виплатити 81 мільйон доларів сім'ї померлого від раку легенів, набутого ним внаслідок сорока років куріння сигарет Marlboro.

30 березня народилися:

У 1432 році Мехмед II Фатіх (Завойовник), турецький султан.

Мехмед II Фатіх — найбільший полководець свого часу - завоював Константинополь (поклавши кінець існуванню Візантійській імперії), Кримське ханство, Сербію, Морею, Трапезундську імперію, Боснію, Албанію.

1844 рік Поль Верлен, французький поет-символіст, критик.

1963 року народився Олексій Михайличенко, український футболіст ("Динамо" Київ).

Михайличенко — триразовий чемпіон СРСР, володар Кубка Кубків УЄФА (1986 рік), чемпіонату Європи (1988 року ), та в цьому ж році й Олімпійський чемпіон, чемпіон Італії ("Сампдорія") та Шотландії ("Глазго Рейнджерс"), був також тренером "Динамо".

1968-йСелін Діон, канадська співачка,  лауреат премії "Оскар", за пісню у фільмі "Титанік".

У 1979 році народився  Анатолій Тимощук , український футболіст, грає за ФК "Баварія" (Мюнхен) і національну збірну України.

Тимощук— один з найкращих "опорників" в історії українського футболу. Він чудово відбирає м'яч та вибирає позицію, щоб перервати чужий пас непоступливий у силових єдиноборствах, вміє віддати передачу на довгі дистанції. Має дуже сильний удар здалеку. Впродовж всієї ігрової кар'єри йому вдавалося уникати важких травм, тому Тимощук пропускав лише кілька матчів щороку і завжди був на полі у вирішальних поєдинках. Багаторічний капітан донецького "Шахтаря". Кілька разів виводив у ранзі капітана і збірну України.

Повʼязані теми:

Наступна публікація