6 вересня в Історії

6 вересня в Історії

6 вересня вперше хірургічним шляхом роз'єднали сіамських близнюків. / Фото: AFP

Уявіть для себе 6 вересня крізь призму віків.

  У 1819 році американець Томас Бланшар запатентував токарний верстат.

1852 рік  — у Манчестері відкрита перша безкоштовна бібліотека Британії.

 В 1936-му  ВЦВК заснував звання "Народний артист СРСР" для осіб, "особливо відзначилися у справі розвитку радянського театру, музики й кіно".

Це був перше найвище почесне звання в країні. Пізніше з'явилися народні вчителі, народні художники, народні архітектори.

 1987 рік  - у Балтіморі вперше хірургічним шляхом роз'єднані сіамські близнюки.

1989  — через комп'ютерну помилку 41 тисяча парижан одержали листи, які сповіщали про нібито скоєні ними вбивства і грабунки (замість порушень правил дорожнього руху).

 1991-го  місту Ленінград повернуто стару назву Санкт-Петербург.

 Місто засноване 1703 року Петром I і назване на честь його небесного покровителя — святого Петра. Перша збудована будівля — Петропавлівська фортеця на Заячому острові — була збудована як фортеця під час Північної війни. У 1712—1918 роках Петербург — столиця Російської Імперії (за винятком часу правління Петра II, коли статус столиці ненадовго повернувся до Москви) і резиденція Російських імператорів.

 Цього ж дня Чечня проголосила себе незалежною.

Гвардійці Загальнонаціонального конгресу чеченського народу розігнали Верховну Раду Чечено-Інгуської Республіки - після багатоденних масових мітингів і «сидіння» на центральній площі м. Грозний, що почалися 19 серпня.

 В цей день народилися:

 1908 рік  Льюїс Ессен, англійський фізик-експериментатор, творець кварцових і атомних годинників.

У 1955 році створив перший атомний стандарт частоти (часу) на пучку атомів цезію, в результаті якого через три роки виникла служба часу, заснована на атомному стандарті частоти.

 1913 року   Леонідас да Сильва, бразильський футболіст, нападник.

Бронзовий призер чемпіонату світу 1938 року, найкращий бомбардир цієї перості (сім голів у чотирьох матчах).
Триразовий чемпіон ліги Каріока у складі клубів "Васко да Гама", "Ботафого", "Фламенго", чотириразовий чемпіон ліги Пауліста у скліді "Сан-Паулу". Вважається винахідником удару ножицями через себе і найкращим гравцем в історії бразильського футболу до ери Пеле.

 У 1980 році народився  Семюел Пітер, нігерійський боксер-професіонал, який виступає у важкій ваговій категорії.

Колишній чемпіон світу у важкій ваговій категорії (тимчасовий титул за версією WBC, 2007; версія WBC, 2008).  Зазнав двох ключових поразок від братів Кличків: вересень 2005-го – від Володимира за очками, жовтень 2008 року від Віталія (технічним нокаутом у 8-му раунді).

Повʼязані теми:

Наступна публікація