Білорусь міняє тактику боротьби з кризою

Білорусь спробує наповнити бюджет і вийти з фінансової кризи за допомогою малого та середнього бізнесу.

Для розвитку економіки і суспільства Білорусь зробить ставку на приватний сектор, повідомив міністр економіки Білорусі Микола Снопков.

"Великий промисловий сектор є стрижнем, платформою економіки, проте ж єдино можливим потужним двигуном формування стійкого економічного зростання є приватний сектор, а саме мале і середнє підприємництво", - підкреслив чиновник.

Міністр нагадав, що раніше влада Білорусі впроваджували економічну модель, з ухилом на державну власність. "Ми не прагнули збільшити приватний сектор економіки, в цьому не було необхідності зважаючи на високі темпи росту економіки", - сказав Снопів.

За словами білоруського чиновника, в результаті такої економічної політики "країна відстала від країн-партнерів по рівню вкладу приватного сектора у ВВП". Партнери зробили ставку на приватний сектор як основу для свого економічного зростання дещо раніше. Тепер це робить і Білорусь, відмітив Снопков.

Як відомо, фінансова криза, яка згодом переросла у загальноекономічну, у країні виникла через дії самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Читайте також:

У Білорусі закінчуються золотовалютні резерви

Інфляція в Білорусі досягла 70%

Білорусі прогнозують інфляцію у 100%

Білорусь може змінити національну валюту на російський рубль

Лукашенко пообіцяв населенню матеріальну допомогу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: