До України прибуло перше судно зі США з антрацитом для "Центренерго"

Розвантаження вугілля нині триває в порту "Южний".

Сьогодні, 13 вересня, о другій ночі до морського порту "Южний" на Одещині прибуло перше вантажне судно Ocean Ambitious зі США з енергетичним вугіллям для державної енергогенеруючої компанії "Центренерго".

На борту балкера - 62 тисячі тонн антрациту. Портовики вже приступили до розвантаження, стивідори планують розвантажити імпортний вантаж за три доби. З порту вугілля повезуть на ТЕС.

"На початку вересня ми завершили планову підготовку обладнання, адже в найближчий тиждень підприємство планує прийняти одразу чотири судна з вугіллям, загальним обсягом понад 295 тисяч тонн: одне – для "Центренерго", два - для ДТЕК і одне - для ТОВ "Єврореконструкція". Досвід розвантаження балкерів з антрацитом з ПАР підтверджує нашу здатність ефективно організувати процес відправки вантажів енергетикам, для своєчасного поповнення запасу на складах ТЕС", - сказав виконувач обов'язків директора держпідприємства "МТП "Южний" Віталій Жуковський.

"Вітаю перше американське вугілля в Україні, поставлене відповідно до моїх домовленостей з президентом Трампом. Важливий внесок в енергетичну безпеку нашої держави. Яскраве свідчення взаємовигідного співробітництва між стратегічними партнерами. Безповоротна втрата для Росії ще одного інструменту енергетичного шантажу, незважаючи на підступну крадіжку українського вугілля на українському Донбасі", - написав у Facebook президент України Петро Порошенко.

Нагадаємо, наприкінці липня 2017-го одна з найбільших українських енергокомпаній "Центренерго" уклала з американською компанією XСoal Energy & Resources контракт на поставку до кінця цього року 700 тис. тонн антрациту. Про це пише УНІАН.

Перед цим, у травні 2017 року, в морському торговому порту "Южний" було розвантажено понад 220 тис. тонн енергетичного вугілля з ПАР для теплової генерації ДТЕК.

Раніше в Міненерговугілля заявили, що в Україні відчувається брак не лише антрациту, а й вугілля газової групи.

Залиште свій коментар