Донецьку хочуть знизити тарифи на комуналку

Дата публікації
Перегляди
995
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Донецьку хочуть знизити тарифи на комуналку

Влада Донецька неправильно вирахувала тарифи для жителів міста. / Фото: Корреспондент

Донеччани майже рік платили завищену комуналку і не могли поскаржитись на неякісні послуги ЖКГ.

Тарифи на обслуговування житла, встановлені у Донецьку, не є об'єктивними і економічно обґрунтованими. Про це йдеться у висновку Держінспекції з контролю за цінами.

На думку інспекторів, Донецька міська рада спочатку не мала можливості точно підрахувати вартість квартплати, оскільки не мала бази для розрахунку і коригування цін на утримання будинків, прибудинкових територій, ліфтів тощо.

Так, порушенням норм законодавства визнано той факт, що тарифи у Донецьку було встановлено не для кожного будинку окремо, а в середньому по місту, залежно від ступеня благоустрою житла.

"Чинні тарифи встановлено без урахування стану будівель та обладнання, терміну останнього ремонту (поточного, планового, капітального), відсутності або наявності додаткового обладнання (дитячі майданчики, обігрівачі у під'їздах), а тільки за наявності або відсутності видів комунальних послуг — холодне водопостачання та водовідведення, гаряче водопостачання, опалення, наявність ліфта", — відзначають у Держінспекції з контролю за цінами.

Окрім того, перевіряючі виявили, що міська влада не може об'єктивно підрахувати вартість прибирання сходових майданчиків та прибудинкових територій, оскільки муніципалітет взагалі не має необхідних відомостей для розрахунку ціни послуги.

"Розподіл майданчиків прибудинкових територій та сходових майданчиків не надано через відсутність їхнього обліку, що дає підстави вважати формування нормативних витрат за цими статтями необґрунтованим", — підкреслюють урядові інспектори.

Серед інших порушень Держінспекція з контролю за цінами вказує на те, що міська влада, включаючи в тарифи вартість планових ремонтів, заходів з дератизації та дезінсекції, не враховує періодичність надання цих послуг. Це, на думку ревізорів, позбавляє громадян права вимагати компенсації за неповне чи неякісне обслуговування житла.

Більше того — влада міста навіть не забезпечила жителям можливості поскаржитися на недоробки ЖЕКів: "не укладено договори з визначенням зобов'язань сторін, не поширено інформацію для масового споживача щодо відповідальних осіб, їхніх телефонів, а також телефонів аварійних служб, режиму їх роботи".

У зв'язку з цим Держінспекція за цінами порекомендувала Донецькій міській раді скасувати рішення про підвищення квартплати, датоване 25 лютого 2011 року. Проте влада обласного центру дотримуватись рекомендацій не поспішає — рішення залишається чинним.

Читайте також:

Киянин довів у суді право не сплачувати завищені тарифи

Кияни півроку платили незаконно завищену комуналку

Українці платитимуть за комуналку по єдиній платіжці

Донецькій мерії заборонили підвищувати тарифи на "комуналку"

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
995
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація