Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Друга хвиля кризи зблизить Україну і Росію

Друга хвиля економічної кризи призведе до поглиблення взаємної інтеграції економік України та Росії.

Якщо світова економічна криза повториться, то політична і економічна співпраця України з Росією стане ще тіснішою, запевняє фінансовий аналітик Ерік Найман.

"На Україні криза позначиться трохи більше, оскільки перегріті ціни на руду, на сталь. Зараз Україна виграє від цього... Але ми можемо втратити в експорті. Якщо ж не вдасться домовитися з Росією про вартість газу, то проблема стане більшою. Якщо буде друга хвиля кризи, по її підсумках, економічна і політична інтеграція України з Росією буде ще тісніша. Будь-яка хвиля кризи підштовхує Україну у бік Росії", - відмітив експерт.

Найман також упевнений, що друга хвиля кризи менше вплине на світову економіку, ніж перша.

За його словами, масштаб проблем вже менший, і на ці проблеми вже є готова відповідь. Стосовно українських банків, то зараз вони до кризи підійшли в кращій формі, ніж у 2008 році, коли у усіх була ейфорія, ажіотаж, тому й криза стала несподіванкою. Зараз вже приблизно знають, куди соломку підстилати. Відповідно, буде вже не так боляче, упевнений аналітик.

Крім того, він додав, що цього разу основним винуватцем кризи, будуть вже не розвинені країни, не США, в першу чергу, а швидше за все - країни, що розвиваються, наприклад, Китай, Бразилія.

"Тому і вплив їх на світову економіку буде меншим. Також ефект буде значно короткостроковішим, оскільки Китай і Бразилія не переживали кризу. Для них це буде легка застуда, легке оздоровлення після буму в економіці останніх років", - резюмував експерт.

Нагадаємо, що прем'єр-міністр Микола Азаров вважає, що зростання цін на нафтопродукти і продукти харчування є симптомами другої хвилі світової кризи

Читайте також:

Азаров: друга хвиля кризи почалася

Янукович тягне Україну у Митний союз за формулою 3+1

Росія за рік інвестувала в Україну мільярд доларів

Залиште свій коментар

Вибір редакції