Фірташ повернув собі контроль над титановими компаніями

"Кримський Титан", підконтрольний OstChem Дмитра Фірташа, отримав остаточну перемогу над Фондом держмайна в боротьбі за титанові підприємства.

 На початку грудня Вищий адміністративний суд, по суті, зобов'язав Фонд держмайна продовжити термін оренди Іршанського гірничо-збагачувального і Вільногірського гірничо-металургійного комбінатів "Кримським Титаном" ще на два роки (копією рішення суду має у своєму розпорядженні видання). Про це повідомляє газета "Дело".

Таким чином, "Кримський Титан", підконтрольний OstChem Дмитра Фірташа, отримав остаточну перемогу над Фондом держмайна в боротьбі за титанові підприємства.

Офіційно договір оренди Іршанського ГЗК, підконтрольного OstChem підприємства, закінчився ще у вересні 2009 року.

Незважаючи на позицію "Кримського Титану", який і далі хотів користуватися комбінатом, кабмін Юлії Тимошенко відмовився продовжувати дію документа. У кабміні розраховували ввести Іршанський ГЗК і Вільногірський гірничо-металургійний комбінат до складу створюваного НАК "Титан України".

Уряд Тимошенко також мав намір повернути собі контроль і над самим "Кримським Титаном".

Конфлікт між урядом і Титаном перейшов у судову площину, обидва гірничодобувних підприємства залишилися під оперативним контролем структур OstChem. При цьому з моменту початку судових розглядів «Кримський Титан» не платив за оренду Іршанського ГЗК. Тому Фонд держмайна вирішив через суд стягнути гроші за користування комбінатом.

Господарський суд Криму доводи юристів ФДМ не прийняв. У суді представники "Кримського Титану" зуміли довести, що мали право не платити за оренду. Так, в результаті протистояння з Кабміном Тимошенко майновий комплекс Іршанського ГЗК опинився під арештом.

Як свідчать матеріали судової справи, саме через арешт "Кримський Титан" не міг передати майновий комплекс Фонду. Отже, на думку суду, провини компанії в тому, що орендна плата не вносилася і ГЗК не було повернено в розпорядження держави, немає.

Іршанський гірничо-збагачувальний і Вільногірський гірничо-металургійний комбінати - найбільші в Україні підприємства з видобутку ільменіту, який використовує в своєму виробництві "Кримський Титан". До того ж даний вид сировини досить рідкісний.

Якщо б поставки з цих підприємств припинилися, Фірташу для свого кримського активу довелося б завозити сировину з Індії та Австралії.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомлялли, що власник Group DF Дмитро Фірташ виступить в якості інвестора в створюваному державою холдингову "Титан України".

Читайте також:

Янукович призначив Фірташа захисником інтересів роботодавців

Фірташ видобуватиме нафту і газ у Польщі

Фірташу віддадуть український титан

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: