Fitch знизив рейтинг Греції до "сміттєвого" рівня

Суверенний рейтинг Греції знизився до рівня BB+, прогноз за рейтингом - "негативний". Бюджет країни украй вразливий для несприятливих ризиків.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило рейтинг Греції на один щабель - з рівня BBB- до BB+, прогноз - "негативний".

Таким чином, суверенний рейтинг Греції досяг "непридатного", або "сміттєвого" рівня (junk rating в термінології англомовних інвесторів).

Знизивши рейтинг Греції, аналітики Fitch визнають, що, хоча економічні і бюджетні показники країни в рамках антикризової програми Євросоюзу та МВФ перевершили очікування, важкий тягар державного боргу робить платоспроможність бюджету вкрай вразливим для несприятливих ризиків.

"Незважаючи на суттєві досягнення щодо скорочення дефіциту бюджету в 2010 році - на 6 процентних пунктів в умовах найсильнішої рецесії - зусилля з консолідації у податково-бюджетній сфері повинні залишатися на нинішньому рівні ще кілька років, щоб забезпечити впевненість у кредитоспроможності Греції", - йдеться в повідомленні Fitch.

Якщо економіка Греції не продемонструє відчутних ознак відновлення, експерти не виключають подальшого зниження рейтингу країни.

Навесні 2010 року Греція опинилася на порозі державного дефолту. Грецька криза поставила під загрозу економічне забезпечення усієї єврозони, обваливши євро. Після тривалих консультацій лідери Європи і МВФ домовилися про виділення Греції кредиту в 110 млрд євро за умови введення суворих антикризових заходів.

Перший транш допомоги Афіни отримали у травні, другий - у вересні. У середині листопада Євростат оцінив величину державного боргу Греції в 126,8% ВВП.

Читайте також:

Греція залатає дірку в бюджеті продажем казино і літаків

Європа ризикує втратити власну валюту

Грецька криза дісталася Центральної та Східної Європи

Fitch спрогнозував ріст економіки України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: