Google оштрафували на півмільярда доларів за рекламу онлайн-аптек

Інтернет-гігант Google заплатить 500 мільйонів доларів штрафу за рекламу он-лайн аптек. Це один із найбільших штрафів, які будь-коли накладались на компанії у США.

Корпорація Google погодилася заплатити 500 мільйонів доларів за рекламу канадських онлайн-аптек, яка призвела до контрабанди ліків у США.

Ця сума складається з виручки Google за рекламу і доходів канадських аптек від продажів, повідомило Міністерство юстиції США. Це один із найбільших штрафів, коли-небудь накладених на американські компанії.

Згідно з висновками Міністерства юстиції, реклама в пошуковику призвела до контрабанди у США ліків, що продаються за рецептом. Під час розслідування з'ясовано, що деякі канадські онлайн-аптеки не вимагають рецепту для продажу ліків, а приймають як підтвердження "онлайн-консультацію".

"Канада керується власними правилами для продажу ліків за рецептом. Канадські аптеки, які продають такі ліки в США, знаходяться поза зоною дії цих законів. Багато хто з них завозить ліки із країн, де немає регулювання обігу таких коштів", - зазначають у Міністерстві юстиції.

"Google також усвідомлював, що багатьом аптекам, які приймають онлайн-консультацію замість рецепта, це вигідно, тому що люди шукають спосіб отримати ліки без рецепта і готові платити за це більше", - сказано в заяві відомства.

У лютому 2010 року Google викреслив канадські аптеки зі списку клієнтів AdWords. "Ми заборонили рекламу ліків, що продаються за рецептом канадськими аптеками. Тепер ясно, що нам не слід було дозволяти розміщення такої реклами", - повідомлялося в заяві компанії.

Нагадаємо, що через те, що компанія відклала гроші на можливі штрафи, її прибуток у першому кварталі поточного року скоротився до 1,8 мільярда доларів. Торік рекламна виручка корпорації перевищила 30 мільярдів доларів, в основному завдяки сервісу AdWords.

Нагадаємо, Google займає перше місця у рейтингу найшанованіших компаній світу, складеному Reputation Institute.

Читайте також:

Аналітики Standard & Poor's рекомендують продавати акції Google

Google розробив нову платіжну систему

Прибутки Google за три місяці виросли майже на 40%

Google та Apple визнали найбільш шанованими компаніями світу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: