Греції та Ірландії загрожує дефолт

Європейські економісти вважають, що Греція та Ірландія знаходяться на межі дефолту.

52 провідних економіста Європейського союзу прогнозують дефолт Греції. Також більше половини опитаних фахівців вважають, що дефолт в близькому майбутньому може оголосити і Ірландія.

Тим не менш, вони переконані: жодна із цих країн не вийде з єврозони.

Опитування було проведене в середині березня з залученням економістів, які кожні три місяці надають свої прогнози Європейському центральному банку.

Одна із учасниць опитування, Габріель Стейн з лондонської Lombard Street Research, вважає, що насправді Греція вже збанкрутіла. Вона оголосить дефолт, тому що уряд просто не в змозі забезпечити необхідний рівень зростання економіки і реформувати податкову систему так, щоб бути в змозі виплачувати свою заборгованість.

Існує також і інша думка. Так, керівник кафедри економіки Європейського університету у Флоренції Массіміліано Марчелліно вважає, що країни, які опинилися у складному становищі, досить малі, і їм можна надати достатню допомогу, особливо враховуючи, що на це є політична воля країн ЄС.

Більшість опитаних економістів вважає, що роль, яку відіграє ЄЦБ у спробах вирішити кризу в єврозоні, в цілому задовільна.

Експерти упевнені, що єврозону чекають ще багато нелегких випробувань, і, цілком імовірно, як мінімум одна з країн, які входять до неї, оголосить дефолт.

Тим не менш, єдина валюта євро від цього серйозно не постраждає, додають економісти.

Нагадаємо, минулого року Греція ледве уникнула банкрутства. Євросоюз і Міжнародний валютний фонд погодилися надати Афінам екстрену кредитну лінію на 110 млрд євро, а для подолання кризи уряд вдався до непопулярних заходів, таких як підвищення податків і скасування пільг.

Читайте також:

Fitch знизив рейтинг Греції до "сміттєвого" рівня

Грецію охопила анитиурядова хвиля протестів

Сорос: Єврозона переживає одразу три кризи

Для стабільності євровалюти створюють фонд обсягом 700 мільярдів євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: