Лукашенко пообіцяв населенню матеріальну допомогу

Влада Білорусі планує роздати населенню по 100 доларів, як матеріальну допомогу при виході на єдиний курс нацвалюти.

Населенню Білорусі буде надана матеріальна допомога при виході на єдиний курс національної валюти, заявив президент країни Олександр Лукашенко.

"Ми, чого б нам це не коштувало, не повинні допустити падіння реальних доходів населення", - пояснив він.

За словами Лукашенка, одночасно з виходом на єдиний курс рубля держава має намір реалізувати комплекс заходів щодо соціальної підтримки населення. Зокрема, бюджетникам і непрацюючим пенсіонерам одноразово виплатять по 500 тис. рублів (близько 100 доларів).Також 1 листопада буде проведено перерахунок трудових пенсій.

Президент Білорусі зазначив, що в бюджеті країни передбачено 70 млрд рублів "для надання адресної державної допомоги особливо нужденним".

Нагадаємо, у вівторок, 30серпня, Лукашенко оголосив, що з середини вересня в країні буде запроваджено вільний курс рубля.

За прогнозами аналітиків, це може призвести до подальшої девальвації білоруської валюти.

У травні, щоб впоратися з валютною кризою, уряд країни девальвував місцеву валюту до долара більш ніж на 50%, однак подолати дефіцит валюти так і не вдалося.Тим часом в Білорусі різко зросли ціни і почалися перебої з імпортними товарами, а владі довелося звернутися за кредитами до Росії і МВФ.

Як відомо, фінансова криза, яка згодом переросла у загальноекономічну, у країні виникла через дії самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Наразі офіційна вартість долара в країні складає близько 5 тис. рублів, на чорному ринку він продається за 8 тис. рублів, а на безготівковому - більш ніж за 9 тис. рублів.

Читайте також:

Білорусь відпустить рубль у "вільне плавання"

Білоруським банкам заборонили продавати валюту населенню

Банкам Білорусі дозволили продавати валюту на "соціально значимі цілі"

Білоруські банки масово закривають обмінники

Лукашенку оголосили "економічний джихад"

Світовий банк визнав економіку Білорусі нежиттєздатною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: