Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
НАБУ і Антимонопольний комітет перевірять ціни на горілку

Громадський Союз "Європейський ринок алкоголю" заявив про монополізм і ознаки корупції при держрегулюванні мінімальних цін на лікеро-горілчану продукцію.

12 серпня на сайті Мінекономрозвитку з'явився проект постанови, яким знову планується підвищити мінімальні роздрібні ціни (МРЦ) на алкоголь - до 69 грн. 50 коп. за півлітра горілки. Як відомо, колишню постанову Кабміну суд визнав "незаконною і недійсною". З позовом виступили кілька регіональних виробників горілки, які заявили, що при розрахунках МРЦ Кабмін користується завищеними цифрами витрат, які диктують постійні лобісти підвищення "мінімалки" - асоціація "Укргорілка". Позивачі заявляли, що лобісти закладають в формулу розрахунку МРЦ навіть витрати на дистрибуцію і рекламу. Таким чином, споживач оплачує багатомільйонні рекламні бюджети великих алкогольних брендів. І це не викликає заперечень з боку чиновників.

Суди трьох інстанцій задовольнили цей позов. В обхід судового рішення, Мінекономрозвитку вирішило знову підняти МРЦ, тільки вже в рекордних обсягах.

В результаті Громадський союз "Європейський ринок алкоголю" (який об'єднав регіональних виробників, які виграли суди у Кабміну), звернувся в НАБУ і АМК із заявою про спробу монополізувати ринок і корупцію при розрахунках МРЦ. Про це повідомляє видання ПіК.

Цікаво, що за кілька днів до появи проекту постанови про рекордне підняття"мінімалки" на горілку, на сайті того ж міністерства був опублікований документ "Мінекономрозвитку пропонує перевірити ефективність державного регулювання цін". Де експерти уряду констатували: "Втручання держави в процес ціноутворення викривляє конкуренцію, а складність бюрократичних процедур породжує великі корупційні ризики і додатковий тиск на бізнес ..."

Логіку чиновників міністерства, які визнають ущербність держрегулювання, а потім самі ж ініціюють новий етап штучного роздування ціни, зрозуміти складно. Тепер це спробують зробити НАБУ і Антимонопольний комітет.

Залиште свій коментар

Вибір редакції