Росія – це великий геморой для всього світу

На думку опозиціонера, росіяни дуже бояться виступати проти влади.

На інтерв'ю Володимир Іонов приходить зі значком "Нємцов міст" (рух виник після вбивства опозиціонера Бориса Нємцова - прим.) і соратницею Ольгою Браун під руку, яка, своєю чергою, носить тризуб на грудях. Іонову - 76 років. 15 серпня він офіційно став політичним біженцем в Україні.

Володимир втік із Росії за кілька днів до 2016 року манівцями через прикордонні пости, щоб встигнути опинитися в Україні, поки його, як Ільдара Дадіна (російський опозиційний громадський активіст, засуджений за участь у зборах - прим.) не посадили за ґрати. На батьківщині Іонов організовував пікети в центрі Москви. Коли на активіста завели справу, Володимир зрозумів, що потрібно бігти.

Через півроку в центрі Києва вони - опозиціонери-вітікачі - можуть спокійно міркувати про те, що відбувається в Росії і яке майбутнє на неї чекає.

ТСН: Ви ставитеся до якогось певного опозиційному руху або дієте самостійно?

Володимир Іонов: Звичайно, я входжу і в "Солідарність", і в "Парнас".

ТСН: Дійсно можна сказати, що Росія повернулася в сталінські часи?

В. І: Новодворська (Валерія Новодворська - прим.) казала, що народні маси боязкі і недоумкуваті. Я думаю, що це в будь-якій країні так, але в Росії особливо. З XIII століття там ніколи не було свободи. Що вже тут говорити, якщо мій рідний син, коли почався дефолт і інші проблеми, став говорити: "Обама винен". Це говорить просто про те, що в Росії недорослі люди. Недорослу людину треба або водити за руку, або тримати в зоопарку. Росія – це зоопарк і більшість це влаштовує, на жаль. Є, звичайно, вільні люди, мешканці лісів і полів, але вони живуть менше і їх не годують по кілька разів на день.

ионов_3

ТСН: Яке співвідношення "вільних" і "невільних" людей?

В. І: Я не назву, але знаю, що людям потроху все набридає. Тут вже коли людина 20 років сидить, то її фізіономія просто набридає. Зараз ускладнення у вигляді санкцій, цін та інші складнощі. До влади прийшли охоронці, які думають тільки про те, щоб щось вхопити – "вкрасти і втекти", тому все валиться на очах. 2017 рік ця система не пройде, дай Боже, щоб без крові.

ТСН: Як виникнуть ці зміни?

В. І: А звідки вони 1917 прийшли? Вони прийдуть нізвідки. Крапля камінь точить. Треба шуміти і протестувати. Якщо король голий, то треба говорити, що король голий. Іншого виходу немає. Життя – це боротьба.

ТСН: Повинен з'явитися якийсь лідер...

В. І: Лідер завжди з'явиться. Лев Шлосберг (російський політик, лідер Псковського регіонального відділення та член федерального Політичного комітету партії "Яблуко" - прим.) з'явився ж. У нас багато чудових людей. Всі імперії вже розвалилися, залишилася тільки російська, але це тимчасово. Як писав Петро В'яземський Пушкіну: "Росію можна любити як бл*дь, яку любиш з усіма її вадами, витівками, але не можна любити як дружину, тому що в любові до дружини повинна бути домішка поваги, а справжню Росію поважати не можна". До цієї влади ніколи поваги не було. У вас тут і прапори, і патріотизм, і футболісти, граючи у футбол, притискають руки до серця і гімн співають, а в Росії інше ставлення.

ионов_2

ТСН: Здається, в Росії патріотизм розвинений, особливо останнім часом.

Ольга Браун: Але він так тхне.

ТСН: Є різниця між російським і українським патріотизмом?

О. Б: Звичайно. Як між добром і злом.

В. І: Прекрасне відрізняється від потворного почуттям міри.

ТСН: Ви говорите про те, що невдоволення в суспільстві зростає, але чомусь люди особливо не виходять на вулиці. Все-таки основна маса задоволена тим, що відбувається чи боїться?

О. Б: У мене таке відчуття, що дуже бояться, і не звикли виступати, в принципі. Мені взагалі незрозуміла психологія цього народу. У Москві нескінченно все перебудовується, крадуться гроші, всі проклинають Собяніна, але нічого не роблять. У мене донька ходить із тризубом на шиї і нічого страшного, а всі всього чомусь бояться. У нас же не розстрілюють...

В. І: Не всіх розстрілюють... Півтора року тримається "Нємцов міст", людей б'ють, розганяють, а люди стоять. Їх дуже мало, але тим не менш... це наш маленький Майдан. Моя країна – це великий геморой для всього світу. Періодично планета цим хворіє. Світове співтовариство лікує.

ионов_4

ТСН: Ви все ще вважаєте себе громадянином Росії?

В. І: Так, але мені, чесно кажучи, в Москві просто важко. Скрізь це почуття страху. Люди ходять незадоволені життям. Небо і земля порівняно з Україною. Тут немає такої ненависті і злоби.

ТСН: Один до одного?

Ст. І: Так.

ТСН: Як суспільство реагувало на ваші акції протесту в Москві?

В. І: По-різному – і підтримували, і могли побити. Якщо говорити про одиночні пікети, то в основному повз проходили, хтось виявляв підтримку, з'являлися проплачені – починали сваритися.

О. Б: У нас в країні, в принципі, відбувся конституційний переворот. Тому що конституція не дотримується взагалі ніяк. Право на безкоштовну медичну допомогу – повз. Безкоштовна освіта фактично теж повз. Церква відокремлена від держави – нічого подібного, церква скрізь всунулась своїм КГБістським рилом. Свобода слова і свобода друку – тут і говорити нічого. Все залишилося тільки на папері. Антивоєнні пікети "Солідарності" просто підходять і ногами б'ють, наприклад. Не можна весь час пружину стискати, вона рано чи пізно розтиснеться так, що трісне багатьох.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: