Нацбанк обвалив долар

Дата публікації
Перегляди
9895
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Нацбанк обвалив долар

Нацбанк обвалив долар / Фото: AFP

Вперше за три місяці долар опустився нижче восьми гривень.

Відсутність гривні на ринку практично призвело до зупинки кредитування. Банкіри кажуть, що взяли на себе валютні ризики і змушені продавати долари, піднімаючи гривню. Це призвело до того, що долар вперше за 3 місяці опустився нижче 8 гривень.

Згідно з повідомленням НБУ, середні ставки міжбанківських кредитів овернайт 21 листопада досягли нового рекорду - 28,4% річних, повідомляє Комерсант Україна.

Банкіри говорять, що вчора нічні кредити подорожчали ще в два рази.

"Реальні угоди укладалися за ставками 40-50% річних, але були пропозиції і по 80-90%", - розповів директор казначейства одного з найбільших банків.

Фінансисти відзначають, що причиною подорожчання кредитів стала відсутність гривневої ліквідності: залишки коштів на кореспондентських і транзитних рахунках банків вчора вранці становили всього 10,7 млрд гривень.

Банкіри нагадують, що НБУ і Мінфін притримують ліквідність з метою утримати курс гривні. При цьому така ситуація загрожує зупинкою платежів клієнтів.

"Хоча ми завжди перераховували гроші швидко, у всіх клієнтських договорах прописано, що платежі повинні пройти в три дні, тому про колапс рано говорити. Деякі банки зараз змушені визначати черговість платежів, але я поки не чув, щоб хтось повністю не зміг платити", - підкреслив один з скарбників.

Намагаючись отримати ресурси, банки змушені продавати валюту зі своїх резервів.

В НБУ підтвердили, що зараз викуповують долари у банків. Це призвело до росту гривні, яка з серпня не опускалася нижче 8 гривень за долар.

"У країні об'єктивно існує негативне сальдо, і банки змушені продавати долар, підтримуючи нацвалюту і навіть ревальвуючи її. Тоді як у багатьох країнах під час кризи намагаються провести девальвацію національної валюти для посилення позицій експорту", - зазначив директор департаменту казначейства і фінансових інститутів "VAB Банку" Сергій Борисов.

У пошуку ресурсів банки стали підвищувати ставки по депозитах населення, яке залишилося єдиним постачальником пасивів.

При цьому банкіри говорять, що змушені збільшувати до 25-28% ставки за кредитами, які тепер ніхто не може взяти.

Читайте також:

Нацбанк проведе експеримент з українськими банками

Нацбанк пропонує українцям віддати йому свої гроші

Банки списали за рік 21 мільярд безнадійних боргів

У банків закінчились гроші на кредитування населення

Наступна публікація