Банки списали за рік 21 мільярд безнадійних боргів

Дата публікації
Перегляди
2037
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Банки списали за рік 21 мільярд безнадійних боргів

Банки списали за рік 21 мільярд безнадійних боргів / Фото: spik.kz

Українські банки списують безнадійні кредитні борги за рахунок резервів.

З початку 2011 року українські банки списали безнадійну заборгованість за кредитами на суму понад 21 млрд гривень, повідомив заступник голови Національного банку Ігор Соркін.

За його словами, це було зроблено за рахунок формування резервів. "Продовжується робота банків зі списання безнадійної заборгованості за рахунок сформованих резервів. З цього питання досягнута домовленість з Державною податковою адміністрацією", — пояснив він.

Згідно зі статистикою НБУ, на 1 жовтня загальний обсяг кредитного портфеля українських банків становив 821,7 млрд грн, прострочена заборгованість за кредитами — 82,8 млрд грн, резерви на відшкодування втрат по кредитах — 124,1 млрд грн. На початку року ці показники становили відповідно — 755 млрд, 84,9 млрд та 113 млрд, відповідно.

Як повідомлялося, через різку девальвацію гривні сума прострочених кредитів різко зросла в Україні в 2009 році — з 18 млрд до 69,9 млрд грн.

Раніше голова правління банку "Фінанси та Кредит" Володимир Хливнюк заявив, що банки кредитували в 2011 році настільки активно, що "з'їли" всю гривню в країні. За його словами, через це наразі банківська система зіткнулася з жорстким дефіцитом ліквідності.

Як повідомлялось, українські банки майже зупинили іпотечне кредитування через банальну нестачу гривні: політика Нацбанку така, що він змушує фінустанови пускати в обіг їх валютні резерви.

Читайте також:

Безнадійні банківські борги будуть списувати

Азаров наказав банкам "прикрити" кредити для простих українців

У банків закінчились гроші на кредитування населення

Отримати кредит на житло стало практично нереально

Банки видаватимуть кредити по-новому

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2037
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація