Населенню дозволили судитися з банками за підвищення кредитних ставок

Конституційний суд визнав незаконними підвищення банками процентних ставок з порушенням умов договору.

Дії закону "Про захист прав споживачів" поширюється на споживачів кредитних послуг не тільки на стадії укладання договору, але і на стадії його виконання, тобто клієнт банку може оскаржити через суд підвищення кредитних ставок.

Така позиція випливає з рішення Конституційного суду, прийнятого 10 листопада і оприлюдненого у вівторок, 15 листопада.

З поданням про офіційне тлумачення ряду положень закону "Про захист прав споживачів" до КС звернувся громадянин Андрій Степаненко.

У рішенні КС зазначається, що положення ст. 11 закону передбачають ті права споживачів, які за своїм змістом можливо реалізувати тільки під час виконання договору споживчого кредиту.

Це стосується і права споживача не бути притягнутим під час виконання кредитного договору до оплати платежів, встановлених на незаконних основах, а також бути примушеним достроково повернути суму споживчого кредиту в разі незначних порушень договору.

Також це стосується права споживачів бути захищеним від поширення інформації про невиплату боргу. Тобто фінустанові, яка видала кредит, фактично забороняється передавати інформацію про боржника колекторам.

На думку автора подання Степаненка, дане роз'яснення КС суду може спричинити за собою звернення до судів десятків тисяч позичальників кредитів.

"Це рішення діаметрально змінює розстановку сил в суперечках позичальників з кредиторами на користь позичальників", - сказав він.

Варто також відзначити, що позови про захист прав споживачів розглядаються без сплати держмита.

За словами Степаненка, тепер можна звертатися в суди за нововиявленими обставинами у разі, якщо, зокрема, банк підвищив процентну ставку з порушенням умов договору.

Крім того, можуть бути оскаржені в судовому порядку величезні неустойки, які були раніше стягнуті банками з позичальників.

Читайте також:

Банки видаватимуть кредити по-новому

Банки знайшли привід не повертати клієнтам депозити

Азаров наказав банкам "прикрити" кредити для простих українців

Українські банки виявились найслабшими у Східній Європі

Отримати кредит на житло стало практично нереально

Найбільші банки України несуть мільярдні збитки

ВідеоНаселенню дозволили судитися з банками за підвищення кредитних ставок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: