Азаров наказав банкам "прикрити" кредити для простих українців

Банки мають піклуватись про кредитування реального сектору економіки, а для простих українців посилити вимоги кредитування.

Українським банкам наказано перестати захоплюватися споживчим кредитуванням і сконцентруватися на видачі кредитів реальному сектору економіки. Зокрема банкам доведеться скоротити обсяг надання споживчих кредитів, посиливши вимоги до позичальників-фізосіб.

Про це йдеться у розпорядженні Кабінету міністрів України №1074-р "Про затвердження плану дій, спрямованих на подолання негативного сальдо у зовнішній торгівлі" від 26 жовтня 2011 року.

Так, згідно з документом, Національному банку України (НБУ) доручено на постійній основі забезпечувати (за згодою) "запобігання підвищення рівня споживчого кредитування... шляхом: посилення вимог щодо надання фінансовими установами споживчих кредитів з урахуванням платоспроможності позичальника-фізичної особи".

Окрім того, Нацбанку спільно з Мінфіном і Мінекономрозвитку доручено до грудня-2011 запровадити "пріоритетне фінансування розвитку вітчизняного реального сектору економіки" шляхом "спрямування кредитних коштів зі сфери споживчого кредитування у сферу виробництва з метою компенсації відсоткових ставок за кредитами, які спрямовані на розвиток або організацію виробництва".

Нагадаємо, раніше Верховна Рада прийняла, а президент України Віктор Янукович підписав закон, який серед іншого забороняє видачу споживчих кредитів у валюті.

Читайте також:

Україна до кінця року мусить роздати майже 100 мільярдів боргів

В Україні остаточно заборонили валютні кредити

Українці проміняли кредитні спілки на ломбарди

В очікуванні кризи українці розмітають техніку і авто

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: