Українські банки виявились найслабшими у Східній Європі

Дата публікації
Перегляди
1781
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українські банки виявились найслабшими у Східній Європі

Українські банки виявились найслабшими у Східній Європі / Фото: Економічна правда

Залежність від іноземного капіталу та проблемні кредити зробили банківську систему України найслабшою у Східній Європі.

Міжнародна консалтингова компанія McKinsey & Company назвала український банківський ринок найбільш уразливим у Східній Європі через високі ризики, проблемні кредити і залежність від іноземного капіталу.

Про це ідеться у звіті McKinsey "Банківський сектор країн Східної Європи: на шляху до нової бізнес-моделі", пише Комерсант-Україна.

За оцінками компанії, зобов'язання населення в 1,76 разу перевищують його активи, тоді як в середньому по регіону - в 1,2 разу.

Основними проблемами банківського сектора в McKinsey називають високу залежність від іноземного капіталу, великий обсяг безнадійних кредитів (35%) і ризики кредитних портфелів.

Для подолання проблем McKinsey пропонує банкам радикальний метод - вихід з бізнесу або його скорочення в разі сумнівів у можливості виконувати зобов'язання.

Банкірам радять зробити своїм пріоритетом управління ризиками, скоротити операційні витрати, підвищити доходи за рахунок комісійних платежів.

Серед пропозицій - перегляд ціни кредитів, які будуть видаватися в майбутньому відповідно до вартості ресурсів, очікуванням можливих дефолтів і адміністративними витратами, а також впровадження нових продуктів на основі зарплатних рахунків, які уже обслуговуються.

Читайте також:

Україні загрожує банківський колапс

Проблемні банки заборгували клієнтам майже три мільярди гривень

Безнадійні банківські борги будуть списувати

Найбільші банки України несуть мільярдні збитки

Проблеми банків приховуватимуть від клієнтів по півроку

Дата публікації
Перегляди
1781
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація