Найбільші банки України несуть мільярдні збитки

Дата публікації
Перегляди
5473
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Найбільші банки України несуть мільярдні збитки

Найбільші банки України несуть мільярдні збитки

Банківська система України працює збитково вже третій рік поспіль через зростання неплатежів по кредитах.

У третьому кварталі 2011 року група найбільших банків України у січні-вересні 2011 року повернулася до збитків, які сумарно склали 3,66 млрд грн (459 млн дол) порівняно з чистим прибутком 878 млн грн за підсумками перших шести місяців поточного року.

За даними Національного банку, на 1 жовтня чотири з 17 банків першої групи вели збиткову діяльність: "Укргазбанк" і "Кредитпромбанк" додалися до "УкрСиббанку" і "Форуму", які мали негативний результат на 1 липня.

За підсумками дев'яти місяців 2010 року минулого року негативний результат мали шість банків із групи найбільших, до якої входили 18 установ. Загальна сума збитків цієї групи становила 7,191 мільярда гривень. Найбільші втрати на 1 жовтня минулого року показав банк "Родовід" - 4,209 мільярда.

Як зазначається, активи 17 установ, що входять до першої групи, сягають на 1 жовтня 682,3 мільярда гривень, що становить 66 відсотків всієї банківської системи, що включає 175 банків.

За даними НБУ, у січні-вересні 2011 року збитки всієї банківської системи скоротилися до 5,6 мільярда гривень з 10 мільярдами за аналогічний період минулого року.

Крім того, банківська система України в цілому працює збитково вже третій рік поспіль через зростання неплатежів по кредитах внаслідок фінансово-економічної кризи 2008 року і збільшилася у зв'язку з цим потреби робити відрахування в резерви під кредитну заборгованість.

У третьому кварталі склад групи найбільших банків не змінився. Перший український міжнародний банк Ріната Ахметова прогнозовано піднявся на 9 місце за розміром активів з 13 місця завдяки завершенню приєднання "Донгорбанку", підконтрольного тому ж акціонеру.

Нагадаємо, що до групи найбільших входять два держбанки - "Ощадний" та "Укрексімбанк", націоналізований у 2009 році "Укргазбанк", а також дочірні установи великих закордонних груп: "Райффайзен Банк Аваль" (Raiffeisen), "Укрсиббанк" (BNP Paribas), "Укрсоцбанк" (UniCredit), ВТБ (Внешторгбанк Росії ), "Альфа-Банк" (Альфа Груп), "Промінвестбанк" (ЗЕБ Росії), "ОТП Банк" (OTP), "Форум" (Commerzbank).

Читайте також:

Відсьогодні валютні кредити в Україні – поза законом

Податківці зібрали з підпільних обмінників майже 9 млн гривень

Українцям дозволили безмитний імпорт товарів на 2 тис. євро

Медведєв підкине грошенят для порятунку єврозони

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5473
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація