Податківці зібрали з підпільних обмінників майже 9 млн гривень

Податківці зібрали з підпільних обмінників майже 9 млн гривень

Бюджет поповнився майже на 9 мільйонів гривень

З початку місця зафіксовано майже 500 випадків порушення законодавства при обміні валют.

За місяць після запровадження нових правил обміну валюти бюджет поповнився майже на 9 мільйонів гривень, звітують податківці.

Гроші вилучили у міняйл, які "рятували" українців без документів. Ще більше "принесли" підпільні обмінники із наднизьким курсом. Таких виявляють дедалі більше.

Цифри на стенді одного з обмінників у центрі Дніпропетровська зацікавили податківців. В обмінному пункті були відсутні будь-які документи, що підтверджують належність даного пункту обміну валют до якогось з банків Дніпропетровська.

Навіть більше - в обміннику не те, що про паспорт не питали, а навіть без квитанцій та печатки обходилися, не кажучи про дозволи.

Від клієнтів, кажуть правоохоронці, відбою не було. Низький курс лякав їх менше, ніж клопіт із паперами. Це й доводили майже 150 тисяч гривень на квадратний метр - саме таку площу мав обмінник і стільки грошей вилучили міліціонери.

А відсутність чеків в обміннику поблизу Київського вокзалу пояснили одатковій міліції тим, що викидали їх на смітник.

Два обмінні пункти не соромилися за долар давати по 7,09 грн замість звичних 7,99 грн. Клієнти часто не зважали на це, а коли помічали – було пізно. Купувати валюту пропонували вже по 8-15.

З пункту обміну валюти було вилучено російські рублі, євро на загальну суму 100 тисяч гривень.

А от касові квитанції в обмінниках таки видавали, якщо клієнт наполягав. От тільки на печатках бракувало назви фінустанови та призвища підприємця.

До речі, той-таки залізничний вокзал був і справжньою меккою для міняйл, кажуть податківці. Лише за останній місяць їх тут затримали близько трьох десятків. В межах України цифра взагалі перевалила за кілька сотень.

З початку місця зафіксовано майже 500 випадків порушення законодавства. З незаконного обігу вилучено валюти на 8,5 мільйонів гривень.

Нині у столиці – міняйл немає на більшості "пригрітих місць". Натомість в інших містах, з'ясувала ТСН, валюту без проблем і документів досі міняють з рук. Причому, курс інколи вигідніший за банківський. А люди не приховують, що такими послугами користуються.

Не менша проблема утворилася і з незаконним вивезенням валюти за кордон. Так у столиці невідома компанія купила 55 мільйонів доларів. Але знайти її за місцем реєстрації не вдалося, та й офісу вона теж не мала. Загалом же сумнівним компаніям у вересні-жовтні банки продали майже півтора мільярда доларів.

Читайте також:

З 28 жовтня продавати валюту можна без паспорта

Янукович похвалив Нацбанк за витівку з паспортами

Третина українців хоче скасування паспортних новацій Нацбанку

Іноземні студенти сидять голодні через нові правила обміну валют

Валютний чорний ринок Києва "оселився" на вокзалі

Бюджет поповнився на обміні валют майже на 9 млн грн

Бюджет поповнився на обміні валют майже на 9 млн грн

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Держбюджет-2020
Наступна публікація