Нацбанк України змінив правила роботи інкасаторів

В НБУ вирішили врахувати сучасний світовий досвід.

Національний банк України видаватиме юридичним особам ліцензії на здійснення послуг з інкасації. Щоб отримати ліцензію, юридична особа зобов'язана буде виконати низку вимог.

Про це йдеться у постанові НБУ, що набирає чинності з 1 січня 2016 року. Ще однією установою вносяться відповідні зміни до Інструкції з організації інкасації коштів та перевезення валютних цінностей у банківських установах в Україні.

В НБУ зазначають, що таке рішення зумовлене необхідністю оптимізації процесів готівкового обігу з урахуванням сучасного світового досвіду. Цей досвід передбачає можливість залучення спеціалізованих компаній (Сash-in-Tranzit компаній або СІТ-компаній) до надання банкам послуг з інкасації готівки.

У Нацбанку вважають, що реалізація норм постанови № 926 сприятиме покращенню фінансового клімату для банків, оскільки дасть змогу спрямувати на капіталізацію кошти, вивільнені в результаті скорочення витрат банків на забезпеченням логістики грошових потоків та створення для цього безпечних умов.

У Нацбанку очікують, що з запровадженням нових правил на ринку готівкового обігу України з'являться нові види послуг європейської якості, які сприятимуть активізації інвестиційної діяльності.

Зазначимо,  що напади на інкасаторів в Україні трапляються нерідко. Один з найрезонансніших стався нещодавно у Чернігівській області - під час розбійного нападу на інкасаторську машину загинули співробітники "ПриватБанку".

 
 
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: