Нафтогін "Одеса-Броди" почне роботу в аверсному режимі в листопаді

За словами глави Мінпаливенерго, об'єми пробного прокачування нафтопроводом складуть 80 тис. тонн.

Пробне прокачування нафти в аверсном режимі по нафтопроводу "Одеса-Броди" в Білорусь запустять у кінці листопада. Про це заявив міністр палива і енергетики України Юрій Бойко.

"Пробний пуск, я думаю, буде у кінці листопада", - сказав Бойко.

За словами глави Мінпаливенерго, об'єми пробного прокачування складуть 80 тис. тонн.

Як додав міністр, сьогодні на Кабміні прийнято відповідне протокольне рішення "Про здійснення прокачування пробної партії нафти на Мозирський НПЗ з використанням нафтопроводів "Одеса-Броди" і Дружба".

Відмітимо, що нафтопровід "Одеса-Броди", будівництво якого завершилося в 2001 році, спочатку планувався для прокачування каспійської нафти в Європу.

Україна впродовж двох років з моменту спорудження нафтопроводу безуспішно намагалася домовитися про транспортування каспійської нафти по ньому в прямому напрямі. Не отримавши конкретних пропозицій від компаній, уряд України у кінці червня 2004 року дозволив використовувати трубопровід для транспортування російської нафти в реверсном напрямі.

Таким чином, з моменту споруди нафтопровід використовується в реверсном напрямі, що передбачає транспортування російської нафти з Бродів в Одесу і далі - танкерами через чорноморські проливи.

Проте для транспортування каспійської нафти через Білорусь в Європу нафтопровід Одеса-Броди потрібно перевести в зворотний (аверсныи) режим. В цьому випадку можуть бути реалізовані досягнуті влітку 2007 року політичні домовленості президентів Білорусі і Азербайджану про постачання в республіку нафти, що видобувається в Азербайджані.

В середині жовтня 2007 року Азербайджан, Грузія, Україна, Польща і Литва підписали угоду про установу спільного підприємства для проектування і прокладення нафтопроводу Баку-Одеса-Броди-Плоцк-Гданськ. Проект продовження нафтопроводу Одеса-Броди у напрямі Плоцка і Гданська планується реалізувати в 2011 році.

Читайте також:

Білорусь підтвердила бажання транспортувати нафту Україною

Україна і Польща дадуть "нове дихання" проекту "Одеса-Броди"

Росія дотягнула нафтопровід до Китаю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: