Новорічні іграшки-"вбивці" продають з київських прилавків

Дата публікації
Перегляди
7085
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Новорічні іграшки-"вбивці" продають з київських прилавків

Дітям загрожує безпека через дешеві новорічні іграшки

Не сертифікований китайський товар може бути виготовлений із полімерів чи синтетики, що виділяють алергени.

На стихійних торгових точках біля станцій метро та у підземних переходах Києва продають дешеві ялинкові прикраси, які становлять загрозу здоров'ю, йдеться в сюжеті ТСН.

Продавці навіть не приховують, що підтвердити якість товару немає чим, тому й така ціна. "Китайці на них не дають сертифікати", - розповідають яточники, додаючи відверто, що самі вони такі прикраси для себе та своїх дітей не купили б.

Якість й справді залишає бажати кращого. Варто лише схопитися за новорічну іграшку - і всі блискітки залишаються на руках. "Дитина руки оближе за обідом... І це все накопичується в організмі, і ясна річ, можуть виникати алергічні реакції", - розповіла речник ДП "Укрметртестстандарту" Роксолана Цирук.

В "Укрметртестстандарті" розповіли, що зазвичай кожен десятий виріб небезпечний для здоров'я. Він може бути зроблений із полімерів чи синтетики, що виділяють алергени. Для потрапляння речовин в організм, за словами медиків, інколи достатньо звичайного дотику.

"З боку шкіри - це контактний дерматит. Клінічні прояви вдихуваних алергенів теж можуть призводити до різних хвороб, аж до бронхіальної астми. А коли, припустимо, дитині через рот потрапляють ці всі отруйні речовини, то клініка тут безмежна", - повідомила дитячий лікар-дерматолог Тетяна Купцова.

Прикраси вітчизняного виробництва вважаються безпечнішими. Щоправда, за одну автентичну кульку викласти доведеться до 17 гривень, в той час як китайські коштують близько 8 гривень.

Однак, якщо в гаманці негусто, можна своїми руками зробити прикраси, для виготовлення яких підійде все, що під руками - клаптики паперу, тканини, нитки, яблука й солодощі.

Читайте також:

Київські ринки заполонили дешеві та хворі ялинки

Київська "йолка" з'явилася на Facebook і чатиться з прихильниками

З ялинки-"пірамідки" роблять "спіральку", а потім можуть знову перевдягнути

У Ватикані запалили українську ялинку та заспівали гімн України

Прикрасив ялинку – потрапив до лікарні

Прикрасив ялинку – потрапив до лікарні
Наступна публікація