Україна зможе витримати пару років нової ціни на газ - експерт

Дата публікації
Перегляди
3163
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна зможе витримати пару років нової ціни на газ - експерт

Треба поширювати енергозбереження

Економіст висловився щодо необхідності реформи житлово-комунального сектору.

Збільшення ціни російського газу суттєво не позначиться на українській промисловості, але дуже негативно вплине на житлово-комунальну сферу.

Про це заявив економіст міжнародного центру перспективних досліджень Ігор Шевляков.

"Для них важливе співвідношення ціни, за якою вони купують газ, і ціни на їхню продукцію. Зараз і, за нашими прогнозами, у найближчій перспективі це співвідношення дозволить їм витримати і 400, і 418 доларів за кубометр газу спокійно. Але у комунальному господарстві теплокомуненерго накопичують борги, тому що не можуть платити будь-яку ціну на газ", - зазначив економіст.

Для нього очевидно, що комунальні господарства продовжать накопичування боргів. Так само і НАК "Нафтагаз України" фінансується з бюджету України і вже змушений залучати російські позики", - сказав він.

За його словами, погіршаться макроекономічні показники. "Звичайно, погіршиться наш платіжний баланс - більше грошей віддаватимемо зовні", - повідомив Шевляков.

Отже, зазначив експерт, буде продовжена тенденція цього і минулого року, коли енергоносії забирають все більше валюти з України. "Але поки до нас ідуть зовнішні позики, це до катастрофи не призведе. У той же час, треба пам'ятати, що буде збільшуватися дефіцит бюджету, бо потрібно буде фінансувати "Нафтогаз" і компенсувати різницю у "газових" тарифах. Рік-другий витримати ми це зможемо", - зауважив Шевляков.

"Надовго відкласти реформу житлово-комунального сектору не вдасться. Треба буде привести внутрішні тарифи на газ до ринкової ціни. І, звичайно, поширювати енергозбереження. На жаль, наш уряд раніше відкладав ці кроки", - додав експерт.

Читайте також:

Україні і Росії пророкують нову газову війну

На Херсонщині "Нафтогаз" "кинув" селян на тисячі гривень

З гарним настроєм і газом по 416 доларів зустрінемо Новий рік - Азаров

Азаров не сдасть Росії за газ "нерозмінну Незалежність"

Наступна публікація