Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Бізнеси двох країн обмінялися ідеями для майбутньої співпраці.

Українські компанії можуть взяти участь у відкритих тендерах на 135 мільйонів злотих для будівництва доріг в Польщі.

Таку пропозицію озвучив директор Департаменту громадських доріг при Міністерстві Інфраструктури Республіки Польща Ярослав Вашкевич у рамках X Міжнародного форуму «Дні українського бізнесу в Польщі», який відбувся у Варшаві.

Окрім того, українському бізнесу запропонували долучитися до розбудови відновлюваної енергетики в країні і спільної співпраці в ІТ сфері. Українська сторона зі свого боку чекає на польські інвестиції у аграрній, будівельній, енергетичній галузі. Найбільш безпечним і найпривабливішим для польських бізнесменів називають інвестування у розвиток в Україні енергоефективності і енергозбереження.

Хоча і запропонували долучитися до завершення будівництва вугільнодобувної шахти на Волині, яка готова майже на 85 відсотків, але у держави немає фінансів завершити будівництво. Польський банк підтримав ідею і вже заявив про готовність профінансувати польський бізнес, який зацікавився такою пропозицією.

Чиновники обох держав заявляють про потрібність форумів співпраці, адже на майданчиках зустрічаються потенційні партнери в багатьох галузях. Цього разу з польського боку були присутні і учасники «Клубу Європейської інтеграції», і спеціально ними запрошена делегація бізнесменів з України, які представляли промисловий, будівельний, туристичний бізнеси. Окрім того, були науковці з Харькова з унікальними запатентованими розробками з відновлюваної енергетики. "Такі зустрічі дають можливість отримати нові контакти, зв'язки, доробки, технології, марки і допомагають тому, щоб Україна і Польща, які і так доволі близькі, могли ще краще взаємодіяти. Я думаю, що кожен отримав щось корисне для себе", - запевняє ініціатор і організатор запрошення Ксенія Копанська-Альперн.

Напередодні форуму радник підрозділу з економічних питань Посольства України в Польщі Ігор Баранецький заявив, що Польщі добре відомо про можливості України, і з країною в нас одні з найкращих партнерських стосунків. «За перший квартал цього року Польща стала найбільшим реципієнтом українського експорту. Польща є четвертим найбільшим торгівельним партнером, поступаючись поки лише РФ, Китаю і Німеччині, але за експортом - на першому місці», - заявив Білецький.

Він додав, що в українського бізнесу є всі можливості, щоб поглиблювати співпрацю, і для цього потрібні грошові вкладення, і пошук партнерів не лише у великих польських містах. «Треба окреслити, що для бізнесу важливо рухатись в регіони (Польщі – ред.) і наш бізнес все більше це розуміє. Бо столиця - це більше "про поговорили", можливо, вас прийняли на більш високому рівні, а далі розмов співпраця не йде. А вже в регіоні можна знайти маленький бізнес, але саме з ним у вас справи і підуть. Бо сильний бік Польщі - саме високий розвиток малого і середнього бізнесу.  На жаль, коли наша компанія чує, що треба не лише витратити час, а й витратити кошти на дорогу, витратити гроші на якісь сертифікати, ліцензію… - «ні, ми не будемо цим займатись», але без цього далі нічого не піде, треба починати з маленьких кроків», - заявив радник.

 Нагадаємо, що Міжнародний форум «Дні українського бізнесу в Польщі» відбудеть п’ятий рік поспіль і слугує майданчиком для обміну ідеями між представниками органів влади та бізнесу України і Польщі, налагодження ділових контактів, пошуку нових партнерів та інвесторів, розширення ринків збуту.

Форум проходитиме під патронатом Посольства України в Республіці Польща за підтримки Міністерства інвестицій та розвитку Республіки Польща та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Цього року на форумі вперше запровадили нагороду «Амбасадор бізнесу».

Залиште свій коментар

Вибір редакції