Порошенко хоче підвищити тарифи на газ заради МВФ

Дата публікації
Перегляди
3438
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Порошенко хоче підвищити тарифи на газ заради МВФ

Порошенко хоче відновити співпрацю з МВФ

За словами міністра, співпраця з МВФ є єдино можливим способом проводити реформи.

Міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко вважає, що Україні слід розблокувати програму кредитування stand-by для залучення інвестицій і стимулювання економічного зростання. Про це він сказав в інтерв'ю агентству Bloomberg.

"Я глибоко переконаний, що МВФ є єдино можливим способом проводити реформи. Тарифи (на газ для населення) має бути підвищено. Давайте поговоримо про прозорі механізми компенсації", — сказав він.

Міністр також зазначив, що Україна буде працювати над покращенням ділового клімату всередині країни для досягнення задекларованого прогнозного зростання ВВП цього року на рівні 3,9%.

"В умовах падіння цін на метал, погіршення хімічних ринків, інфляційних ризиків, пов'язаних з майбутніми виборами, ми повинні вжити адекватних заходів на ринку", — зазначив Порошенко.

Нагадаємо, що МВФ у 2010 році схвалив програму stand-by, в рамках якої обіцяв до кінця 2012 року надати Україні кредит на загальну суму 15,5 млрд дол.

Фонд виділив перші два транші на суму 3,4 млрд дол, але у 2011 році припинив фінансування.

В даний час МВФ чекає від України виконання узгоджених раніше заходів для відновлення кредитної програми stand-by. Йдеться про заходи у сферах фіскальної консолідації, реформ енергетичного і фінансового секторів.

МВФ, зокрема, наполягає на підвищенні цін на газ для населення. Українська сторона до виборів не буде поспішати і виконувати цю вимогу.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3438
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація