Реконструкція Бортницької станції аерації обійдеться в 1 млрд євро

Реконструкція Бортницької станції аерації обійдеться в 1 млрд євро

Бортницька станція аерації потребує комплексної реконструкції / Фото: Точка

До реконструкції станції зберігання нечистот планують залучити західні компанії.

Бортницьку станцію аерації (БСА) необхідно реконструювати за кошти інвесторів. Про це заявив голова екологічної комісії Київради Денис Москаль.

Як повідомили "ЛІГАБізнесІнформ" в прес-службі Москаля, комплексну реконструкцію БСА неможливо здійснити за гроші міського бюджету Києва.

"За оцінками фахівців, це може коштувати від 500 мільйонів до мільярда євро - зрозуміло, що міському бюджету такі кошти не по кишені. Однак я думаю, є достатньо компаній, у тому числі, західних, які були б зацікавлені вкласти кошти в реконструкцію БСА" , - зазначив Москаль.

За його словами, на найближчому засіданні комісія з питань екологічної політики буде розглядати питання внесення змін до бюджету Києва на 2012 рік з метою передбачити кошти на ліквідацію аварії на Бортницькій станції аерації 17 січня.

"На щастя, цього разу сталася локальна аварія, проте наступної краще не чекати. Тому ми будемо пропонувати і схему створення консорціуму і залучення інвестора для реконструкції Бортницької станції аерації. Це один з виходів, який буде набагато краще, ніж щорічне латання дірок", - сказав голова екологічної комісії Київради.

Він нагадав, що технологія, яку сьогодні використовують на Бортницькій станції аерації, передбачає складування, а не переробку стоків. В результаті станція потребує щорічного збільшення площі приблизно на 15 га. У той же час у всьому світі застосовуються альтернативні технології осушення - спалювання залишку.

Нагадаємо, 17 січня потужний колектор провалився на Бортницькій станції аерації. Це серйозна аварія для столиці, але чиновники запевняють: ні екологічної, ані техногенної біди не буде, а кияни незручностей не відчують. Про те, що господарство станції у катастрофічному стані, відомо останні 5 років. Але на реконструкцію і нині немає грошей.

На очисній станції під Києвом утворилась гігантська яма

На очисній станції під Києвом утворилась гігантська яма

Повʼязані теми:

Наступна публікація