Ресурсів Чорноморського шельфу вистачить на 50 років

Експерти підрахували об'єми покладів корисних копалин на Чорноморському шельфі.

Потенціал Чорноморського шельфу можна оцінити в 1,5 мільярдів тонн умовного палива, заявив президент Асоціації газових трейдерів України Роман Сторожев.

"Це досить великі запаси. І за тих темпів видобутку, які можуть бути на них реалізовані — це близько 50 років активних розробок", — сказав він.

За його словами, у розробці Чорноморського шельфу зацікавлені компанії, що є світовими лідерами галузі.

"Є компанії, зацікавлені в роботах. Це і світовий лідер глибоководного буріння StatOil, і той же самий Shell, і низка інших компаній... Тобто загалом охочих достатня кількість. І це не компанії, у яких немає грошей, а серйозні процвітаючі компанії, які здатні надати інвестиції", — підкреслив Сторожев.

Експерт також відзначив необхідність для інвесторів гарантій з боку України.

"Це в першу чергу гарантії держави інвесторам, що не буде змінено правила гри, і що інвестору гарантовано збереження його коштів та права на використання тих родовищ, на які він отримає ліцензію, або державні гарантії за договорами про спільну діяльність, або про розподіл продукції", — сказав президент АГТ.

"Найближчим часом, думаю, ми побачимо проекти документів, які такі гарантії серйозним інвесторам будуть надавати", — додав він.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Микола Азаров вважає, що Україна зможе видобувати газ і нафту в промислових обсягах на Чорноморському шельфі мінімум через 10 років.

Читайте також:

Туреччина допоможе Україні розробляти Чорноморський шельф

"Київенерго" буде використовувати газ з Чорноморського шельфу

Прибутків від Чорноморського шельфу не буде ще 10 років

Азаров пообіцяв Росії Чорноморський шельф

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: