Росія допоможе Україні заробити на експорті зерна

Росія допоможе Україні заробити на експорті зерна

Росія допоможе Україні заробити на експорті зерна / Фото: AFP

Якщо Росія запровадить експортні мита на зерно, Україна отримає профіт від його подорожчання.

Жвавий розпродаж зерна експортерами змушує російську владу замислитися про створення стримуючих механізмів. Якщо РФ таки запровадить обмеження на експорт, то, за прогнозами фахівців, світові ціни на цю продукцію підвищаться. Такі зміни на ринку дозволять українським аграріям продати зерно за кращими цінами.

Так, Росія наразі планує ввести експортні мита на зерно, якщо експорт перевищить 23-24 мільйони тонн у поточному сільськогосподарському році, заявив перший віце-прем'єр Віктор Зубков.

За його словами, цього року врожай зернових культур може скласти 90-92 млн тонн.

"Для внутрішнього споживання нам необхідні 70-72 мільйони тонн. Але нам також потрібні 15-16 млн тонн для перехідних запасів до кінця року. Таким чином, ми можемо експортувати 23-24 млн тонн у поточному урожайному році (з 1 липня 2011 року по 30 червня 2012 року, — ред.)", — сказав він.

За словами Зубкова, з моменту скасування зернового ембарго 1 липня поточного року і до сьогоднішнього дня з країни вже вивезено 10,7 млн т зерна. Якщо експорт буде тривати такими ж темпами, то до початку 2012 року його обсяг досягне 18-19 млн т, очікують в уряді.

Щоб зберегти баланс і цінову стабільність на внутрішньому ринку, уряд може ввести заходи обмеження експорту.

Зокрема Зубков доручив розробити і внести до 1 листопада поточного року документ, який дасть можливість уряду РФ пригальмувати вивезення зерна в разі перевищення прогнозованого обсягу експорту.

Механізм передбачає введення плаваючого мита, і він вже узгоджений з усіма міністерствами і відомствами.

Як повідомлялось, до 7 жовтня в Україні діяли експортні мита на зернові, через що, за підрахунками експертів, вітчизняна економіка втратила близько 1,5 мільярда доларів.

7 жовтня, Верховна Рада прийняла закон про скасування мита на експорт пшениці та кукурудзи, але зберегла мито на експорт ячменю в розмірі 14%.

Читайте також:

Парламент скасував мито на експорт пшениці

Експорт українського зерна скоротився вдвічі

Україна у наступному році матиме проблеми з зерном

Експорт українського зерна скоротився на 50%

Експорт зерна з України зменшився в 4 рази

Повʼязані теми:

Наступна публікація