Кабмін раз і назавжди відмовився скасувати мита на експорт зерна

Азаров відмовився скасувати мита на експорт зернових, щоб не втратити кошти, передбачені на підвищення мінімальних зарплат.

Прем'єр-міністр Микола Азаров відмовився розглядати на засіданні Кабінету міністрів пропозицію міністра агрополітики Миколи Присяжнюка про скасування мит на експорт зернових.

За словами прем'єр-міністра, уряд не скасує свого рішення. "Сказано раз і назавжди", — повідомив прем'єр.

Пояснюючи свою позицію, Азаров повідомив присутнім, що скасування мит зменшить держбюджет на 3 млрд грн, що під час підняття мінімальних зарплат є неприпустимим.

Окрім того, прем'єр послався на результати маркетингових досліджень, згідно з якими маржа зернотрейдерів досить висока для ефективного бізнесу навіть з урахуванням мит.

"Так що нема чого приховувати зерно і занижувати експортну ціну", — підсумував прем'єр.

Нагадаємо, що у поточному маркетинговому році зернотрейдери практично перестали вивозити зерно з України, мотивуючи це тим, що не можуть конкурувати з російськими компаніями, оскільки їх зерно мінімум на 30 доларів за тонну дешевше за українське.

Як відомо, мита на експорт зернових були запроваджені з 1 липня 2011 року: на пшеницю у розмірі 9% від контрактної ціни (але не менше 17 євро / т), кукурудзу — 12% (не менше 20 євро / т), ячмінь — 14 % (не менше 23 євро / т). Держава побоювалася, що через занадто високі ціни у світі, з країни буде вивезено значну частину зерна.

За підрахунками Міністерства фінансів, при прогнозі виробництва зерна у 50 млн т і експорті 24 млн т надходження до бюджету у 2011/12 маркетинговому році можуть скласти більше 4 млрд грн.

Читайте також:

Експорт українського зерна скоротився на 50%

Експорт зерна з України зменшився в 4 рази

Мінфін заблокував скасування експортних мит на зерно

Україна експортує половину врожаю зерна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: