В Уганді шамани масово вбивають дітей для жертвоприношень

В Уганді шамани масово вбивають дітей для жертвоприношень

Уганду охопила епідемія ритуальних дитячих жертвоприношень / Фото: AFP

Вбивство дитини в Уганді можна замовити всього за 300 доларів. Вважається, що це приносить успіх і багатство.

Столичний регіон Уганди охопила паніка. У селах, розташовані біля столиці Кампали, розвішені плакати, які закликають батьків у жодному випадку не випускати своїх малюків з поля зору – останнім часом в країні почастішали випадки ритуальних дитячих жертвоприношень. За вбивство дитини шамани беруть всього лише 300 доларів.

У школах та дитячих садках Кампали скасовані прогулянки, батьки особисто заводять своїх малюків в будівлю навчального закладу, а за годину до закінчення уроків вже чекають на них біля ганку.

Такого жаху, як сьогодні, Уганда не бачила останні п'ять років, пишуть західні ЗМІ. Останнім часом у столиці та прилеглих до неї селах почали все частіше знаходити обезголовлені дитячі трупи. Місцеві мешканці стверджують, що звірячі вбивства - справа рук шаманів, які, замучивши й убивши дитини, приносять її в жертву древнім божествам.

Вважається, що ритуальне вбивство дитини приносить успіх і багатство. Останнє в умовах нинішньої економічної кризи стало особливо актуально.

За словами поліції, багато мешканців Уганди, втративши роботу, намагаються збагатитися у надприродний спосіб.

За останні роки кількість дитячих жертвопринесень в країні різко зросла. Згідно з офіційною статистикою, в 2006 році в жертву богу благополуччя принесли одну дитину, у 2008-му - 25, а в 2009-му - 29.

Втім, місцеві жителі не вірять даним, які наводить влада. За словами угандійців, за останні п'ять років було вбито сотні дітей, а близько 1000 випадків ритуальних вбивств досі не розслідувані.

Як пишуть британські журналісти, немає нічого дивного в тому, що уряд країни покриває злочинців.

По-перше, рівень корупції серед владних структур Уганди досяг позахмарних висот, а по-друге, чиновники цілком можуть самі замовити ритуальне вбивство в ім'я власного благополуччя.

Дитячі жертвопринесення в Уганді - це прибутковий бізнес. Шамани приймають замовлення на вбивства дітей і непогано заробляють. Кореспонденти BBC поспілкувалися з хлопчиком на ім'я Аллан, якому вдалося вижити після того, як шаман трохи його не зарізав. Дитина кілька місяців пролежала у комі, у нього залишилися глибокі шрами на руках і голові.

Аллану вдалося впізнати людину, яка намагалася принести його в жертву. Ним виявився місцевий "народний цілитель" Авалі, якого знало все село. Втім, в поліції батькам серйозно покаліченого хлопчика не повірили, вважаючи його твердження голослівними.

Британські журналісти, представившись іноземними бізнесменами, вирішили замовити у Авалі ритуальне вбивство. Чоловік з радістю погодився надати гостям цю послугу, запросивши за вбивство дитини всього 300 доларів.

Авалі запропонував британцям обирати, як відбудеться вбивство: він був готовий поховати малюка живцем або ж, розчленувавши дитину, поховати його останки в різних місцях.

Таємно записавши бесіду з шаманом, журналісти передали запис в поліцію.

Читайте також:

Президент Уганди пообіцяв з'їсти головного опозиціонера

У Росії під час ритуалу з вигнання духів померла дитина

Жінка, прослухавши аудіолекцію по Корану, вирізала серце дочки

У Кенії дітей міняють на їжу

Повʼязані теми:

Наступна публікація