Через "зернові мита" Україна втратила півтора мільярда доларів

Через "зернові мита"  Україна втратила півтора мільярда доларів

Через "зернові мита" Україна втратила півтора мільярда доларів

Експерти підрахували, що через обмеження на експорт зернових вітчизняні аграрії та економіка країни втратили 1,5 мільярда доларів.

Обмеження експорту зернових призвело до значних втрат для української економіки, запевняє гендиректор Української аграрної конфедерації Сергій Стоянов.

"Не треба навіть користуватися калькулятором, щоб зрозуміти, що мита "відібрали" в Україні один "маленький" транш МВФ - не менше 1,5 мільярда доларів", - зазначає він.

За словами Стоянова, експортні мита призвели до депресії на експортному ринку Україні, оскільки дезорганізований і "загнаний в кут" виробник прийняв рішення мінімально продавати своє зерно експортерам, очікуючи від ринку кращого.

"Мабуть, сільгоспвиробник так вчинив вперше, скориставшись своїм правом власника зерна. І прогадав", - вважає він.

"За цей час очікування - три місяці, ми, України, втратили можливість експортувати не менше 6 мільйонів тонн зерна, до тих 3,3 мільйона, які ми експортували", - підкреслює глава УАК.

Експерт відзначає, що втрати для держави у валюті при середній ціні зерна 250 доларів за тонну, рівні обсягу "маленького" траншу МВФ у 1,5 мільярда доларів.

"А ці кошти зараз так необхідні для підтримки курсової стабільності національної грошової одиниці й платіжного балансу" - наголошує він.

Нагадаємо, у п'ятницю, 7 жовтня, Верховна Рада скасувала експортні мита на пшеницю і кукурудзу, що були введені з 1 липня 2011 року.

Читайте також:

Парламент скасував мито на експорт пшениці

Експорт українського зерна скоротився вдвічі

Україна у наступному році матиме проблеми з зерном

Експорт українського зерна скоротився на 50%

Експорт зерна з України зменшився в 4 рази

Повʼязані теми:

Наступна публікація