Експорт зерна з України зменшився в 4 рази

За місяць експорт зерна з України скоротився майже в 4 рази до 380 тисяч тонн.

У липні - першому місяці маркетингового року 2011-12, експорт зерна з України зменшився в 3,9 разу в порівнянні з червнем 2011 р - до 380 тис. т. У тому числі експортовано 160 тис. тонн пшениці, 40 тис. тонн кукурудзи і близько 170 тис. тонн ячменю. Про це повідомила Українська аграрна конфедерація (УАК).

"Такий, безпрецедентно низький, рівень експорту зерна з України, швидше за все, є віддзеркаленням деструктивної дії експортних мит, а також невідшкодування ПДВ при експорті, що стерилізують ту прибутковість для наших товаровиробників, яку сьогодні здатний дати світовий ринок, на фоні значно більшої конкурентоспроможності російського зерна через його меншу собівартості для селян", - повідомляє гендиректор УАК Сергій Стоянов.

За інформацією, що надходить до УАК з Росії, за липень 2011 р російський експорт зерна складає 2,3 млн тонн зерна.

Нагадаємо, з 1 липня Україна скасувала квоти на експорт зернових, які були введені восени 2010 р. через неврожай. Замість квот було введена 9-14% мито на експорт зерна до 2012 р.

Нагадаємо, за прогнозами президента Української зернової асоціації (УЗА) Володимира Клименка, у наступному маркетинговому сезоні (2011-2012 роки) Україна експортує близько 20 млн тонн зернових.

Читайте також:

Україна експортує половину врожаю зерна

Україна зібрала вже більше половини врожаю зерна

Аграріям рекомендують не поспішати продавати зерно

Аграрії втратять на ПДВ 12 мільярдів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: