Скандальний держбюджет-2016: МВФ поставив ультиматум Україні

Скандальний держбюджет-2016: МВФ поставив ультиматум Україні

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Скандальний держбюджет-2016: МВФ поставив ультиматум Україні

Заплановане зростання соціальних стандартів у 2016 році "з’їсть" інфляція / ТСН.ua

У головний кошторис закладають долар по 24,1 гривні.

Цього тижня Міністерство фінансів представило українцям розмір державного гаманця на наступний рік. Утім, урядовці не змогли знайти спільної мови з Верховною Радою, зокрема, з президентською фракцією. Скандал вийшов неабиякий і сягнув міжнародного рівня.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

У "Блоці Петра Порошенка" розробили радикальні податкові новації. На їхній основі й хотіли бачити новий бюджет країни. Але Мінфін не оцінив фінансову революцію депутатів. У відповідь нардеп Юрій Луценко заявив, що фракція не підтримає бюджет на старій податковій базі. І от тут уже пролунав голос кредиторів України – із МВФ. Дипломатичних слів не добирали: або – проект Мінфіну, або – доларових позик на подовження програми "стенд-бай" не буде.

"Ми вважаємо, що проект Мінфіну консервує тіньову економіку. Мабуть, за 24 роки наша країна вистраждала проведення справжніх реформ, особливо в податковій політиці. І не треба говорити, що з цим мають боротися контролюючі органи, типу прокурорів. Скільки ми б не створювали прокурорів, "а віз і нині там", – зазначила нардеп від "Блоку Петра Порошенка", голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

"Я добре памятаю 2 лютого 2015 року, коли курс долара був 16 гривень, і 23 лютого, коли курс долара був вже 30. На жаль, є багато людей, що думають, що такої кризи не буде. Але це не так. Якщо ми не отримаємо гроші МВФ, можна говорити про більш ніж серйозну інфляцію, нестабільність валютного курсу. Ми не можемо безвідповідально знижувати податки, очікуючи, що тіньова економіка вийде з тіні", – наголосила заступник міністра фінансів Олена Макеєва.

Основні цифри проекту держбюджету-2016:

– Доходи країни порівняно з минулим роком зростають майже на 100 мільярдів гривень.

– Видатки – теж: 674 мільярди гривень проти 567 мільярдів у 2015-му.

– Росте і дефіцит: із 3,6% у цьому році до 4% у проекті на наступний. Тобто доведеться десь шукати, позичати, або наекономити ще 76 мільярдів гривень.

– Курс гривні закладений на рівні 24,10 гривні за долар.

– Зросте розмір прожиткового мінімуму та мінімальна зарплата – на 12%.

– Але інфляція у ті ж таки 12% цей приріст "з'їсть".

Тож очікувати серйозного економічного прориву наступного року, мабуть, не варто. Утім, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк і президент України Петро Порошенко наказали шукати Мінфіну з депутатами компроміс.

Мінфін представив українцям розмір державного гаманця на наступний рік

Мінфін представив українцям розмір державного гаманця на наступний рік

Наступна публікація