Україна може врятувати "Газпром" від гніву Європи - експерт

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна може врятувати "Газпром" від гніву Європи - експерт

"Газпром" можуть оштрафувати за недостачу газу у Європі / Сегодня

Київ може продати Москві газ із підземних сховищ.

У підземних сховищах України є достатньо газу, щоб закінчити опалювальний сезон, та навіть продати його "Газпрому" заради безперебійних поставок в Європу, вважає директор Центру досліджень в сфері паливно-енергетичного центру Олег Гавриш.

За його словами, якщо європейські споживачі недоотримують паливо, то російського газового монополіста можуть оштрафувати на 100-120 млн доларів, пише Gazeta.ua.

Саме через це, переконаний фахівець, у "Газпромі" знову скористалися старим перевіреним методом і звинуватили Україну у відборі палива європейців.

"Для "Газпрому" передбачені досить серйозні санкції. За різними оцінками, вони вимірюються від 100 до 120 мільйонів доларів з боку європейських трейдерів, які недоотримують газ. "Газпром" страхувався, шукав шляхи для відступу: ми знаємо ситуацію 2009 року, аналогічна схема досить добре пройшла", - сказав Гавриш.

Нагадаємо, як заявили 6 лютого в Брюсселі, Болгарія, Словаччина, Австрія, Угорщина, Польща та Греція отримують газ у нормальному обсязі, а поставки в Румунію, Німеччину та Італію, хоча і ростуть, ще не повністю відновлені. При цьому, в Італії вважають ситуацію із забезпеченням паливом критичною.

У відповідь на це "Газпром", що зіткнувся в останній тиждень з різким зростанням потреби в паливі в країнах ЄС, переконує, що зростанню поставок заважають не морози, а надмірна зарегульованість європейського ринку.

Раніше представники російського монополіста, а також керівництво країни заявляли про збільшення внутрішнього споживання газу в зв'язку з різким похолоданням, що відбилося на обсягах експорту.

До цього в Росії не виключали, що поставки газу в Європу скорочуються через збільшення його відбору України.

Наступна публікація