Україна не бореться з бідністю уже 10 років

Кожен восьмий громадянин України входить до категорії крайньої бідності.

Рахункова палата виявила, що програми боротьби із бідністю в Україні виконувалися незадовільно.

Про це повідомляє прес-служба відомства з посиланням на аналіз виконання Комплексної програми і Стратегії подолання бідності.

"Результати засвідчили: завдання програми не виконані, стратегічні напрями не досягнуті. На всіх етапах дії Комплексної програми визначені в ній показники рівня бідності жодного разу не досягнуті", - зазначає контрольний орган.

В повідомленні наголошується, що внаслідок безпідставних та безвідповідальних управлінських рішень Мінпраці та Мінекономіки у 2008 році програма втратила статус державної цільової.

За даними відомства, рівень бідності у 2009 році становив 26,4%, перевищивши визначений стратегією прогноз на 4,9%.

СПОЖИВЧИЙ КОШИК УКРАЇНЦЯ ВИЯВИВСЯ ГІРШИМ, НІЖ ПАЙОК ВІЙСЬКОВОПОЛОНЕНОГО У 1941 РОЦІ

Так, кожен восьмий громадянин країни у 2009 році потрапив до категорії крайньої бідності - рівень злиденності становив 13%.

"Передбачене до 2010 року скорочення рівня бідності до 21,5% і рівня крайньої бідності до 3% не відбулося", - констатує Рахункова палата.

Експерти відомства зазначають, що прожитковий мінімум, який є критерієм формування рівня оплати праці та соціальних виплат, і досі визначається на підставі наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг, затверджених урядом ще у 2000 році.

"Разом з цим, на тлі зростання споживчих цін у 2000-2009 роках у 2,3 разу, прожитковий мінімум зріс лише в 1,9 разу", - йдеться у повідомленні.

"Занижений розмір прожиткового мінімуму фактично призводить до заниження пенсій, заробітної плати, допомог малозабезпеченим верствам і зменшенню реальних доходів населення", - наголошує Рахункова палата.

У 2001 році були затверджені Стратегія подолання бідності та Комплексна програма забезпечення її реалізації на 2002-2009 роки.

Нагадаємо, в понеділок, 17 жовтня, у Міжнародний день боротьби з бідністю президент Віктор Янукович заявив, що показник бідності за 2010 рік скоротився на 2,3%, досягнувши найнижчого рівня з 2001 року.

За його словами, це стало наслідком підвищення майже на 25% прожиткового мінімуму, більш ніж на 12% середнього розміру пенсій, на 10% реальної заробітної плати.

Читайте також:

В Україні на 1 багатія - 40 бідняків

Українці стали біднішими за китайців

Населення відчує покращення життя у 2012 році

Життя в Україні дорожчає втричі швидше, ніж ростуть зарплати

У Азарова порахували, що бідняків до кінця року побільшає

Тисячі членів профспілок на Майдані повстали проти бідності

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: