Тисячі членів профспілок на Майдані повстали проти бідності

Тисячі членів профспілок на Майдані повстали проти бідності

Ілюстрація / Фото: УНІАН

Профспілки вимагають від влади реально боротися з бідністю і погрожують масовими протестами.

На Майдані Незалежності у Києві близько 2 тис. осіб беруть участь у мітингу, організованому Федерацією профспілок України (ФПУ) до Міжнародного дня боротьби з бідністю.

Там зібрались представники профспілок багатьох підприємств з різних регіонів України. На мітингу вони ухвалили резолюцію, в якій вимагають від президента України Віктора Януковича забезпечити конституційне право на працю, її гідну оплату та пенсії.

Також профспілки хочуть, аби Янукович забезпечив невтручання органів влади в статутну профспілкову діяльність.

Від Верховної Ради профспілки вимагають забезпечити у проекті державного бюджету на 2012 рік встановлення мінімальних зарплат та пенсій на рівні об'єктивно вирахуваного прожиткового мінімуму.

Від Кабінету міністрів профспілки зажадали проведення реального соціального діалогу під час проведення соціально-економічних реформ.

Як йдеться в резолюції, у разі невиконання вимог профспілкових організацій, вони готові розпочати масові акції протесту на захист прав працівників усіх сфер.

Після закінчення мітингу на Майдані Незалежності близько 2 тисяч представників ФПУ організованою колоною рушили до будівлі Кабінету міністрів для проведення пікету.

Колону представників ФПУ супроводжують декілька працівників міліції. Після пікету біля Кабміну члени профспілок рушать до Верховної Ради і Адміністрації президента.

Сам Янукович у своєму зверненні з нагоди Міжнародного дня боротьби з бідністю заявив, що боротьба з бідністю є пріоритетом роботи влади.

"Скорочення масштабів цього явища є пріоритетним напрямком нашої державної політики. Адже бідність як постійне джерело соціальної напруженості значно стримує розвиток України на шляху досягнення європейських стандартів життя", - йдеться в зверненні.

Янукович зазначає, що завдяки вжитим заходам вдалося домогтися скорочення рівня бідності, однак вона залишається високою серед багатодітних сімей і жителів сільської місцевості, кожна четверта сім'я, в якій є діти й працюючі дорослі, належить до категорії бідних.

Президент наголосив, що для виправлення ситуації вніс на розгляд Верховної Ради законопроекти, спрямовані на поліпшення життєвого рівня сімей з дітьми. І цій меті також служать зусилля, спрямовані на стабілізацію розвитку економіки, зменшення адміністративного тиску на бізнес.

Читайте також:

Генпрокуратура звинуватила Хару у розбазарюванні майна профспілок

Податкова вилучила у Федерації профспілок Україні фінансові звіти

Біля Кабміну протестуючі шахтарі намагаються знести огорожу

Повʼязані теми:

Наступна публікація