Генпрокуратура звинуватила Хару у розбазарюванні майна профспілок

За даними прокуратури, голова ФПУ Василь Хара "допомагав" своїй доньці отримувати майно профспілок.

Прокуратура виявила декілька фактів незаконної передачі державного майна, яке перебуває в користуванні профспілок, на користь доньки голови ФПУ, члена Партії регіонів Василя Хари Еліни Калюк.

Про це на брифінгу в Києві повідомив заступник генерального прокурора Віктор Занфіров.

За його словами, перевірки прокуратури, які в даний час проводяться в профспілковій організації, "заважають деяким профспілковим лідерам безконтрольно розпоряджатися державним майном, здавати його за безцінь в оренду, продавати за копійки, не забуваючи при цьому, мабуть, і свої інтереси".

У якості прикладу він навів рішення Донецької облпрофради від 26 квітня 2004 року за підписом Хари, який на той час був її керівником, згідно з яким санаторій "Святі гори" отримав дозвіл на реалізацію танцювального майданчика.

І у 2007 році разом з приміщенням для відпочинку та бібліотекою санаторію він був реалізований його доньці.

"У зв'язку з цим, за особистим клопотанням Хари В.Г., у квітні 2008 року санаторій відмовився від цієї землі рекреаційного призначення загальною площею 2,5 га. Незважаючи на відсутність позитивного висновку державної експертизи землевпорядної документації, в грудні 2010 року Калюк Еліна отримала вищезгаданий земельну ділянку в оренду на 25 років", - повідомив прокурор.

За словами заступника генпрокурора, таким чином на вказаній ділянці без відповідних дозвільних документів розпочато будівництво та знищено понад 400 дерев, які передавалися згідно з договором оренди на збереження. В результаті чого від цього прямі збитки державі становлять близько 160 тис. грн.

Він повідомив, що прокуратурою області за даним фактом порушено кримінальну справу за ст. 197 (порушення обов'язків щодо охорони майна) Кримінального кодексу та заявлено відповідні позови про розірвання договору оренди.

Також, зазначив Занфіров, незважаючи на відсутність відповідного рішення облпрофради, у серпні 2009 року Еліна Калюк придбала ще 20 об'єктів нерухомості санаторію, за які не сплачено жодної копійки.

Крім того, у липні минулого року, коли Хара перебував на посаді голови ФПУ, його донька за 120 тис. грн. придбала у товариства "Донецьктурист" 7 будівель та споруд пансіонату "Слов'яногірський", який межує із санаторієм "Святі гори".

Враховуючи, що вказане майно відчужено незаконно, прокуратурою Донецької області за даним фактом заявлено позов та проводиться перевірка.

Підсумовуючи, він зауважив, що органами прокуратури наразі встановлено незаконне відчуження 42 об'єктів на користь комерційних структур та приватних осіб, у 8 випадках за якими стоїть підпис особисто голови ФПУ.

За словами заступника генпрокурора, у зв'язку з порушеними кримінальними справами, донька Хари викликалася для надання пояснень до органів прокуратури.

"Про який терор сім'ї може іти мова? ", - риторично запитав Занфіров, зауваживши, що є наявні факти грубого порушення чинного законодавства.

При цьому він нагадав, що у 2007 році народний депутат Хара серед інших голосував за введення мораторію на відчуження майна, яке перебуває в користуванні профспілок.

Нагадаємо, у кінці серпня правоохоронні органи у Федерації профспілок України вилучили документи, що стосуються її фінансово-господарської діяльності. Пізніше Федерація профспілок України (ФПУ), яку очолює регіонал Василь Хара, подала в суд позов про спростування даних, наведених генпрокурором України Віктором Пшонкою.

Читайте також:

Профспілки вимагають підвищити мінімальну зарплату до 3900 гривень

Податкова вилучила у Федерації профспілок Україні фінансові звіти

Регіонал подав позов до суду на Пшонку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: