Населення відчує покращення життя у 2012 році

Держкомстат нарахував ріст ВВП 5,2%. Експерти запевняють, що ріст економіки населення відчує у 2012 році.

За даними Держкомстату за перший квартал поточного року ВВП України виріс на 5,2%, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, і на 2,9% - в порівнянні з останнім кварталом 2010 року. Минулого року ВВП виріс на 4%, тобто - в наявності прискорення процесу.

"Цей ріст був цілком очікуваним за рахунок росту в промисловості, оптовій і роздрібній торгівлі, будівництві і інших галузях, що дають загальний ріст ВВП. Але до кінця року, у зв'язку з уповільненням темпів розвитку світової економіки, ріст українського ВВП також знизить темпи - до 4,8% ", - запевняє аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь. Логічно постає питання: чому разом з ростом ВВП не росте рівень життя, пише Сегодня.

Експерти-економісти, говорять про те, що ріст ВВП торкається лише великий бізнес, який працює на експорт (йдеться, звичайно ж, в першу чергу про металургію), а також сільське господарство. Там певні зрушення є, у тому числі і по зарплатах, які в металургії виросли у березні, в порівнянні з лютим, на 21%. "Проте ріст в металургії залежить від зовнішніх ринків, а вони нестабільні", - говорить аналітик Центру соціально-економічних досліджень "Case Україна" Володимир Дубровский.

"Люди звикли порівнювати свій нинішній рівень життя, свій рівень доходів і ціни з тими цифрами, які були до кризи. Проте, хоча ріст був минулого року і триває в цьому, ми все ще на нижчому рівні, ніж до кризи. До рівня, який був до початку кризи, вийдемо орієнтовно до кінця 2012 року", - пояснює Жолудь.

Нагадаємо, що у квітні овочі та фрукти подорожчали майже на 22% в порівнянні з цінами в березні. На початок травня 2011 року ціни на дану продукцію виявились на 72% вищими, ніж роком раніше. Таким чином, інфляція нівелює усі позитивні моменти росту промисловості.

Читайте також:

Азаров: українська економіка за січень-квітень виросла на 5%

Азаров відзвітував про ріст економіки країни

Кабмін порахував ріст ВВП на 2012 рік: прогноз позитивний

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: