Водії vs даїшники: найгучніші відео-війни на дорогах

Водії vs даїшники: найгучніші відео-війни на дорогах

Даїшники все частіше стають героями відео-сюжетів

Завдяки практиці відео-фіксації розмов з даїшниками з'явилися ролики про «телячу мову», «погрози «набити є...ло», показаний замість прав член та багато інших «шедеврів». Відео-підборку найцікавіших таких розмов зібрав ТСН.ua.

Нещодавно вступив в силу закон, згідно з яким розмови водіїв з даїшниками дозволяється фіксувати на відео. Більш того – міністр Могильов навіть наполегливо рекомендував це робити і повідомляти його про неправомірні дії його підлеглих.

Водії – раді старатися. Адже робити це навіть без професійної камери не важко – натиснув кнопку на мобільному – і вважай себе папарацці. А якщо врахувати, що чи не кожна розмова з інспектором на дорозі варта щонайменше анекдоту, багато з цих відеороликів стали зірками переглядів у ю-туб.

За «телячу мову» перепало всім

Одним з найперших і найбільш резонансних відео із серії «про даїшників» був інцидент із «телячою мовою». Нагадаємо, на початку лютого в інтернет потрапило відео, на якому зафіксовано, як одеський інспектор ДАІ відверто продемонстрував неповагу до державної мови у розмові з активістом громадського руху «Дорожній контроль».

ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО

Зокрема, з відео видно, як інспектор ДАІ Одеси, старший сержант Швець на питання водія, задане українською мовою, заявив: «Нє понімаю тєлячью мову».

Ситуацію загострив той факт, що автора скандального відео посадили на п'ять діб. Міліцейське керівництво, яке приїхало на місце інциденту, «виявило» , що у Дмитра нібито підроблені документи і з цієї причини доставили автомобіліста в РВВС. Окрім 5 діб активісту присудили штраф за непередачу документів. Про покарання інспектора спочатку взагалі не йшлося.

Утім під натиском громадськості та журналістів Олександра Швеця таки було звільнено з органів внутрішніх справ. Водночас були вжиті заходи «дисциплінарного впливу» до його керівників - від суворої догани до звільнення з посади.

Колишній інспектор Олександр Швець / Фото: Сегодня
Щоправда, сам даїшник говорив про «підставу» з боку громадських активістів і збирався оскаржувати своє звільнення. Він стверджував, що його «просто спровокували два малолітніх провокатори».

«Той, хто зняв відеоролик, чудово підготувався до майбутнього скандалу - спочатку психологічно «розгойдав» мене, а потім перейшов на «національне» питання», - сказав Швець, визнавши при цьому, що сказане ним про українську мову – «велика дурість».

Донецький ДАІшник назвав водія «опудалом»

Відзначились і даїшники міста Горлівка, що на Донеччині. Зупинивши автомобіліста, вони не змогли назвати причину зупинки. В ході бесіди один з інспекторів почав «тикати» водію, а пізніше і взагалі перейшов на матюки.

Після заяв водія про те, що він боїться неправомірних дій працівника міліції, даїшник висловився наступним чином: «Опудало, порушувати будеш, ху*ло є*учєє?». Після службової перевірки одного з інспекторів звільнили, інший отримав сувору догану. Стосовно керівників підрозділу ДАІ теж вжиті заходи дисциплінарного впливу.

На жаль, це відео вже не можна переглянути, воно було видалено з сайту ю-туб з етичних міркувань.

Кримський інспектор ДАІ погрожував водію «набити є...ло»

Колишній інпектор Шкаберін
На ще одному скандальному відео засвітився кримський інспектор Шкаберіним. Даїшник зупинив автомобіль для перевірки документів. Автомобіліст вступив в дискусію з представником міліції, обґрунтовувавши це тим, що згідно до Закону «Про Міліцію» є лише чотири підстави для зупинки, серед яких не значиться «перевірка документів». Під час словесної перепалки даїшник двічі заявив "я б тобі набив є...ло".

За повідомленням самого автора ролика, йому довелося припинити запис у зв'язку з тим, що представник міліції став смикати за ручки дверей і кнопку багажника, намагаючись витягнути автомобіліста. Потім спробував зірвати задній номер. Після дзвінків до республіканського департаменту на місце події прибув невідомий лейтенант, який і відпустив автомобіліста.

Автомобіліст написав заяву до прокуратури на порушення кримінальної справи за фактом перевищення посадових повноважень. Пізніше в МВС заявили, що за результатами перевірки «за грубе порушення службової дисципліни і непрофесійні дії під час несення служби, компрометуючі співробітника міліції», капітана міліції Шкаберіна звільнено з органів внутрішніх справ.

На жаль, це відео вже не можна переглянути, воно було видалено з сайту ю-туб з етичних міркувань.

Харківських даїшників звільнили за матюки

А нещодавно на Харківщині співробітники ДАІ в черговий раз стали «зірками» Інтернету і втратили роботу.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО

Так, за порушення службової дисципліни з органів внутрішніх справ були звільнені співробітники ДАІ Красноградського району майор Павло Камишан і капітан Олександр Ковтун. Цю інформацію підтвердили в прес-службі обласної міліції.

Ще у вересні в інтернет потрапило відео, на якому даїшники зупиняють водія іномарки, вимагають показати документи, але пояснити причину зупинки не можуть. Між власником авто і співробітниками ДАІ зав'язується перепалка. У ході конфлікту один з правоохоронців матюкає водія, який знімає все, що відбувається на камеру. Завдяки активістам «Дорожнього контролю» через деякий час відео потрапило в Інтернет. ДАІ провели перевірку, після чого звільнили співробітників, які оскандалилися.

Вінницький даїшник поплатився за дулю

Інспектор втратив роботу через дулю
У Вінницькій області був звільнений прапорщик, який у відповідь на прохання зупиненого ним водія пред'явити службове посвідчення показав дулю.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО

Інспектора дорожньо-патрульної служби управління ДАІ у Вінницькій області, який став "героєм" відеоролика в Інтернеті, звільнили з органів внутрішніх справ.

Нагадаємо, відеозапис спілкування водія з даїшниками був зроблений на мобільний телефон. Один з даїшників, попри численні прохання водія, не схотів продемонструвати своє службове посвідчення, нічим не мотивуючи свою відмову.

Крім того, правоохоронець намагався відібрати у водія телефон, на який той знімав розмову. Коли спроба відібрати телефон завершилась невдало, водій пригрозив інспектору судом, після чого даїшник тицьнув водію дулю у вікно і ретирувався.

Звільнено даїшника, який обіцяв "за*башити" водія в під'їзді

Інспектор ДАІ Сергій Петренко з міста Харцизьк, який став героєм скандального відеоролика, в якому обзивав водія матюками та погрожував того "за*башити в під'їзді", був звільнений з органів Внутрішніх справ.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО

Нагадаємо, інтернет-запис водія з Харцизька опублікували провідні українські ЗМІ. Конфлікт стався у квітні. За словами водія, співробітники ДАІ на білому приватному ВАЗ 2106 підрізали його і висунули обвинувачення у створенні аварійної ситуації. Один з них представився інспектором Петренко.

«Почався жорсткий «розвід» на створення мною аварійної ситуації (я нібито десь їх не пропустив, що я мало не збив якогось пішохода). Потім сказали, що я п'яний і повинен їхати з ними спочатку до начальника ДАІ, потім на медичний огляд», - розповів водій.

Побачивши, що водій фіксує їх розмову на відеофіксатор, даїшники спершу обматюкали його, потім витягнули з машини та відібрали мобільний телефон. У процесі розмови один із співробітником ДАІ пообіцяв водієві, що «перевдягнеться у цивільну форму та його за*башить».

Автомобіліст насилу добрався до салону свого автомобіля і сховав реєстратор: «Наприкінці капітан зрозумів, що мене не розвести, він віддав мені мобільний телефон з документами в обмін на те, що я напишу на аркуші паперу, що я до них претензій не маю».

За маленький хабар водія виматюкали

У квітні в Інтернеті було оприлюднено відео, як інспектори ДАІ Бердянська беруть у водія хабар і обурюються, що він мало дає.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО

Нагадаємо, Бердянські даїшники відзначилися в інтернеті двічі. Спочатку на відео засвітилося начальство, яке матом диктувало протоколи, а потім звичайні інспектори ДАІ Бердянська, які брали у водія хабар. Хабар не дуже великий - на суму 100 гривень, про що один з інспекторів і повідомив водія-порушника не зовсім цензурно.

«У тебе позбавлення прав на півроку чи рік, бл**дь, а ти сто рублів даєш. Ти думаєш, ми погодимося, бл**дь, як ти думаєш?» - заявив інспектор.

Водій відповів, що грошей у нього дуже мало. У результаті даїшник все-таки погодився на сто гривень і повернув автомобілісту документи.

За записі видно, що відеокамера була вмонтована в одяг автомобіліста.

Даїшник з битою вибачився

Колишній даїшник Сучов вибачився за биту
Герой скандального відеоролику - харківський даїшник, який погрожував водію "ує**ти" бейсбольною битою - виклав в Інтернеті лист зі своїми виправданнями.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО

Вже колишній даїшник Владислав Сучов (після скандалу він був звільнений з органів) стверджує: "ситуація далеко не така однозначна, як представляють її багато хто з тих, хто бачив цей ролик". За його словами, це була провокація, водій погрожував йому "іди на х..., зараз вбивати будемо". А після інциденту йому почали приходити десятки листів з погрозами, зокрема, "обіцяють розрізати на шматки мою дитину, зґвалтувати мою дружину".

"Я усвідомлюю, що ДАІ не користується любов'ю більшості людей. І це зрозуміло - система в існуючому вигляді далеко не ідеальна, в ній багато що треба змінювати. Міліція і, в тому числі, ДАІ - це лише віддзеркалення суспільства, в якому вона працює. І в цьому суспільстві багато вад - подивіться кримінальні новини: ось наше щоденне оточення, в якому всі ми, співробітники міліції, змушені працювати", - пише Сучов.

Водій замість прав показав даїшникам член

Водій відзначився демонстрацією свого члена
Після того, як з ДАІ було звільнено кілька інспекторів за дулі і нецензурну лайку, що українські водії зняли на відео і виклали в Інтернет, працівники Державтоінспекції теж взялися за камери.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ВІДЕО

Районний суд містечка Літин на Вінниччині заарештував на дві доби жителя Київщини, який замість документів на автомобіль показав інспекторам ДПС свої геніталії.

Правоохоронці біля села Дяківці Літинського району зупинили ВАЗ-21099. Водій автомобіля порушив правила дорожнього руху. Міліціонери склали на нього протокол.

"З'ясувалося, за кермом сидів не власник "дев'ятки". Він знаходився поряд, в салоні. Чоловік вирішив, що дії інспекторів неправильні. Почав сильно лаятися. Після чого приспустив штани, і пред'явив свій дітородний орган. Нестриманого чоловіка доставили до районного відділу міліції. Склали протокол за статтею 185 КУпАП – злісна непокора працівникам міліції і, як наслідок, перебування під вартою в КПЗ", - розповів Володимир Мотичко з Державтоінспекції Вінниччини.

Інспектори зафіксували інцидент на відео.

"Усі конфліктні ситуації, які траплятимуться на дорозі під час несення служби, відтепер знімаються працівниками ДАІ на відео. Таке рішення прийняло керівництво Департаменту, на думку якого це допоможе об'єктивно, не на словах, оцінити ситуацію на автошляхах. І, як би це оптимістично не виглядало, але можливо цей спосіб допоможе декому усвідомити важливість поваги до закону і правоохоронців, а ще побачити себе з боку. "Найкращих" водіїв обов'язково покажуть і по телевізору і в мережі Інтернет", - зазначив Мотичко.

Читайте також:

У Києві водій притиснув даїшника склом дверцят і протяг кілька метрів

На Рівненщині водій нацькував на даїшників пітбультер’єра

У Луганську п'яний водій з товаришем побили даїшників

Даїшники вимагали хабар у водія: "У тебе порушення на півроку, бл**дь, а ти сто рублів даєш"

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Тренди соцмереж
Наступна публікація