В МВФ можуть закінчитись гроші

МВФ запускає новий механізм - кризовий фонд, який працюватиме з 1 жовтня поточного року до кінця березня 2012 року.

У Міжнародному валютному фонді (МВФ) підрахували, що якщо світова фінансова криза поглибиться, то резервів фонду може виявитися недостатньо для підтримки усіх проблемних країн.

Чинна програма співпраці України з МВФ дозволить отримати обіцяні країні кредити, упевнені експерти, проте після її завершення наступного року уряду буде складно добитися схвалення нового кредиту, пише Комерсант-Україна.

Згідно з внутрішнім дослідженням МВФ від 7 вересня, погіршення глобальної фінансової ситуації на чверть збільшило потребу держав в кредитній допомозі. Якщо в липні розрахунки показували, що при найгіршому розвитку подій об'єм валютного попиту складе 640 мільярдів доларів, то останні оцінки виявили дефіцит в 840 мільярдів доларів.

При цьому можливості фонду по видачі кредитів без використання надзвичайних заходів складають лише 390 мільярдів доларів, відмічають в МВФ.

У разі наростання кризових явищ в європейській економіці потреби в кредитах МВФ зростуть. У звіті говориться, що підтримка фондом стабілізаційних програм в Греції, Ірландії і Португалії все одно зберігає ризики, і без рішучих заходів криза єврозони незабаром може поширитися на країни з більшою економікою, такі як Італія та Іспанія. У зв'язку з цим МВФ запускає новий механізм - кризовий фонд, який працюватиме з 1 жовтня поточного року до кінця березня 2012 року.

"У нинішній нестабільній ситуації значне зменшення кредитних резервів МВФ здатне посилити нестабільність на ринках. Це означає, що підтримка кредитних активів МВФ може бути інструментом запобігання кризі",- говориться в документі.

Якщо екстрені заходи країн єврозони дозволять її економіці вибратися з кризи з мінімальними втратами, фонду не доведеться шукати додаткові кошти. "У тому випадку, якщо політики, щоб отримати контроль над хвилею кризи, що розвивається, діятимуть швидко, МВФ треба буде знайти суму в 360 мільярдів доларів, яку поточні ресурси з легкістю зможуть покрити",- відзначається в звіті фонду.

Втім, ця проблема не повинна перешкодити МВФ направляти кошти в Україну, упевнені експерти. "Навіть при розвитку подій за песимістичним сценарієм в України є перевага перед іншими кредиторами - чинна програма співпраці з МВФ.

Як повідомлялося, директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард заявила нещодавно, що ризики повторної рецесії зростають, переважаючи загрозу інфляції, тому урядам і регуляторним органам розвинених країн слід вжити заходи, включаючи нетрадиційні, щоб запобігти новій кризі.

Читайте також:

МВФ: світові загрожує нова фінансова криза

Сорос попередив, що наступна криза буде значно сильнішою

Глава МВФ: світова економіка вступила в нову небезпечну фазу

Світовий банк: повторення кризи не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: