В Україні почали тотальну перевірку страховиків

Страховики побоюються, що нав'язані їм в обов'язковому порядку аудитори через відсутність конкуренції з боку колег можуть істотно підвищити вартість своїх послуг.

Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг зобов'язала майже кожну четвертую страхову компанію України (всього біля 100) пройти позаплановий аудит.

При цьому комісія наказує страховикам не лише "перевірити" ще раз свої фінпоказники, але і вказує, який конкретно аудитор повинен проводити перевірку. Страховики вже підрахували: така ініціатива комісії може коштувати ринку від 2 до 10 мільйонів гривень.

Найбільше учасники ринку обурюються тим, що їм нав'язують певні аудиторські компанії. "Із страховим ринком сьогодні можуть працювати більше 2000 аудиторів, але якщо регулятор з цієї маси вибирає тільки сотню (один аудитор на кожну страхову компанію), то виникає питання: чому саме вони"? - обурюється топ-менеджер однієї із страхових компаній.

Страховики побоюються, що нав'язані їм в обов'язковому порядку аудитори через відсутність конкуренції з боку колег можуть істотно підвищити вартість своїх послуг. Крім того, учасники ринку не розуміють, чому вони повинні витрачати на додаткову перевірку десятки тисяч гривен, якщо в обов'язковому порядку усі проходять аудит раз на рік і регулярно здають фінзвітність в Держфінпослуг.

Глава Держфінпослуг Василь Волга, у свою чергу, запевняє, що практику примусових перевірок вирішив ввести на страховому ринку за ініціативою самих страховиків. За його словами, мета перевірки - очистити ринок від "схемщиків".

"Українська федерація страхування клопотала перед нами про необхідність застосування пункту 2 статті 37 закону про страхування, для того, щоб очистити ринок від недобросовісних гравців. Цей пункт закону не лише надає нам право, а навіть зобов'язує призначати позаплановий аудит у разі, якщо у нас виникають якісь підозри в достовірності представленого страховиком планового аудиторського ув'язнення. Більше того, згідно із законом ми можемо призначати також свого аудитора", - повідомив Волга.

Читайте також:

В Україні створять "чорний список" страховиків

Страховики оцінюють збитки від ймовірної весняної повені в кілька мільярдів гривень

В Україні запроваджують "чорні списки" недобросовісних водіїв

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: