В Україні з'явиться власний клондайк

Нацбанк наповнюватиме держрезерв золотом власного видобутку.

Національний банк Україна планує запустити програму з видобутку золота для поповнення золотовалютних резервів, заявила заступник голови НБУ Віра Ричаківська.

Промисловий видобуток золота планується почати на заході України і в Кіровоградській області.

"Україна за своїми прогнозними ресурсами володіє близько 2,5-3 тисячами тонн золота. Це родовища в Карпатах - близько 400 тонн, Великий Донбас близько 500 тонн, ресурс Кіровоградської, Дніпропетровської областей і Крим. Вивчені родовища, ресурсні оцінки вже є. І з урахуванням такого великого зростання цін на золото у світі, зараз готуються передпроекти. Ми спробуємо вже цього року видобути першу партію українського золота", повідомив глава Державної служби геології і надр Едуард Ставицький.

Говорячи про собівартість добування золота в Україні, Ставицький заявив, що 1 грам українського золота коштуватиме не більше 150 грн.

Нагадаємо, золотовалютні резерви в Україну на кінець жовтня склали 34 мільярдів 162,33 мільйони доларів у порівнянні з 34 мільярдів 950,52 мільйони доларів (-2,2%) на кінець вересня.

Раніше керівник групи радників глави НБУ Валерій Литвицький повідомив, що за оцінками НБУ, золотовалютні резерви України до кінця поточного року будуть приблизно на рівні початку року.

Читайте також:

Понад 60 кілограмів золота купив Нацбанк за місяць

В Україні знайшли "золоте" село

Україна починає промисловий видобуток золота

Українцям рекомендують вкладати гроші у золото

ВідеоНацбанк наповнюватиме держрезерв золотом власного видобутку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: