Понад 60 кілограмів золота купив Нацбанк за місяць

На початок жовтня в золотовалютних резервах НБУ налічувалося майже 27,9 тонн золота.

За підсумками вересня золотий запас Національного банку зріс ще на 2 тис. тройських унцій - до 896 тис. тройських унцій, повідомили в НБУ.

У перерахунку на кілограми приріст фізичного золота в резервах Нацбанку за минулий місяць склав 62,2 кг, досягнувши на початок жовтня 27,87 тонн, пише Дело.

Зазначимо, що з початку року регулятор придбав на 11 тис. тройських унцій дорогоцінного металу більше, ніж продав (або 342 кг).

Частка золота в міжнародних резервах Україні на 01.10.2011 склала 4,15%, у грошовому вираженні - це 1,45 млрд дол.

Нагадаємо, минулого місяця міжнародні резерви України скоротилися відразу на 3,26 млрд дол. - до 34,95 млрд дол. Це найбільше падіння обсягу резервів за останні три роки - більше НБУ витратив тільки в передкризовий вересень 2008 року.

Разом з тим, в НБУ пояснили, що причини такого різкого скорочення золотовалютних резервів минулого місяця - попит на валюту з боку населення, а також продаж доларів "Нафтогазу" для розрахунків за імпортований газ.

Для того, щоб зупинити відтік валюти із держрезервів, НБУ з 23 вересня запровадив нові правила обміну валют. Центробанк зобов'язав банки і фінансові установи здійснювати операції по купівлі-продажу валюти і дорожніх чеків на суму, що не перевищує 50 тис. гривень, тільки за умови пред'явлення документу, що засвідчує особу.

Читайте також:

Гривні пророкують падіння до 8,50 за долар

Янукович заборонив надавати валютні кредити

Обмінники не повірили, що валюту можна міняти без ксерокса

НБУ скасував копії паспорту для обміну валюти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: