Понад 60 кілограмів золота купив Нацбанк за місяць

Понад 60 кілограмів золота купив Нацбанк за місяць

Понад 60 кілограмів золота купив Нацбанк за місяць

На початок жовтня в золотовалютних резервах НБУ налічувалося майже 27,9 тонн золота.

За підсумками вересня золотий запас Національного банку зріс ще на 2 тис. тройських унцій - до 896 тис. тройських унцій, повідомили в НБУ.

У перерахунку на кілограми приріст фізичного золота в резервах Нацбанку за минулий місяць склав 62,2 кг, досягнувши на початок жовтня 27,87 тонн, пише Дело.

Зазначимо, що з початку року регулятор придбав на 11 тис. тройських унцій дорогоцінного металу більше, ніж продав (або 342 кг).

Частка золота в міжнародних резервах Україні на 01.10.2011 склала 4,15%, у грошовому вираженні - це 1,45 млрд дол.

Нагадаємо, минулого місяця міжнародні резерви України скоротилися відразу на 3,26 млрд дол. - до 34,95 млрд дол. Це найбільше падіння обсягу резервів за останні три роки - більше НБУ витратив тільки в передкризовий вересень 2008 року.

Разом з тим, в НБУ пояснили, що причини такого різкого скорочення золотовалютних резервів минулого місяця - попит на валюту з боку населення, а також продаж доларів "Нафтогазу" для розрахунків за імпортований газ.

Для того, щоб зупинити відтік валюти із держрезервів, НБУ з 23 вересня запровадив нові правила обміну валют. Центробанк зобов'язав банки і фінансові установи здійснювати операції по купівлі-продажу валюти і дорожніх чеків на суму, що не перевищує 50 тис. гривень, тільки за умови пред'явлення документу, що засвідчує особу.

Читайте також:

Гривні пророкують падіння до 8,50 за долар

Янукович заборонив надавати валютні кредити

Обмінники не повірили, що валюту можна міняти без ксерокса

НБУ скасував копії паспорту для обміну валюти

Повʼязані теми:

Наступна публікація