Які "сюрпризи" будуть у держбюджеті-2016. Інфографіка

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Які "сюрпризи" будуть у держбюджеті-2016. Інфографіка

Допрацьований проект держбюджету обіцяють оприлюднити через кілька тижнів / torange.biz

Головний кошторис України обіцяють подати до парламенту до кінця листопада.

Через кілька тижнів, до кінця листопада, Кабмін обіцяє подати до Верховної Ради узгоджений та допрацьований проект державного бюджету України на 2016 рік.

Про це повідомила міністр фінансів Наталія Яресько. Затримку вона пояснила тим, що бюджетний процес безпосередньо пов'язаний з узгодженням податкових змін, а також із узгодженням із головним кредитором держави – МВФ.

Основні показники проекту держбюджету-2016:

Прогноз зростання ВВП – плюс 2%.

Дефіцит – на рівні 3,7% ВВП.

Середній курс долара США – 24,1 гривні.

Інфляція – 12%.

Зростання соцстандартів – плюс 12%. Тобто зростання соцстандартів "з'їсть" інфляція. Зокрема, у першопочатковому варіанті (ще до доопрацювань) законопроекті держбюджету-2016 було передбачено, що прожитковий мінімум на одну особу з 1 січня становитиме 1330 грн, із 1 травня – 1399 грн, із 1 грудня – 1496 грн. Мінімальну зарплату планували підвищувати двічі: нинішній її рівень у 1378 грн діятиме до 30 квітня, а вже із 1 травня має бути 1450 грн, а з 1 грудня – 1550 грн. Також планували продовжити до кінця 2016-го норму дію положень закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" стосовно умов виплати пенсій працюючим пенсіонерам. Тобто працюючим пенсіонерам пенсії будуть сплачуватися на рівні 85%, але не менше розміру прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Наступна публікація