ЄБРР розпочинає допомагати трансформувати державний "Ощадбанк"

Європейський банк реконструкції та розвитку може стати власником п'ятої частини держбанку.

Допомагати трансформувати найбільший державний "Ощадбанк" буде Європейський банк реконструкції та розвитку. У майбутньому він має шанси стати власником п'ятої частини фінустанови – продаж 20% банку допускає меморандум між Україною та Міжнародним валютним фондом.

Меморандум про взаєморозуміння щодо реформи "Ощадбанку" сьогодні, 25 листопада, в Києві підписали міністр фінансів Олександр Данилюк, керівний директор ЄБРР у країнах Східної Європи і Кавказу Франсіс Маліж і голова правління "Ощадбанку" Андрій Пишний. Про це пише УНІАН.

"Меморандум є частиною реформи державних банків, яка сприятиме прозорості державних банків, наблизить їх до роботи на конкурентній основі. В результаті реформи нам не треба буде витрачати гроші для капіталізації банків", – запевнив Данилюк.

"ЄБРР – це найбільший інвестор в Україні, ми працюємо в Україні майже 25 років, ми знаємо, як працювати в Україні", – сказав Маліж.

Він додав, що підписаний меморандум не означає приватизації "Ощадбанку" чи продажу його іноземним інвесторам, а йдеться лише про модернізацію держбанку.

"Наша мета – працювати над вдосконаленням корпоративного управління банку і позбутися політичного впливу на банк, поліпшити систему управління ризиками", – зазначив топ-менеджер із ЄБРР.

Сторони також підписали договір для отримання "Ощадбанком" кредиту на 50 млн євро для підтримки українського бізнесу (експортерів).

Зазначимо, що "Ощадбанк" – єдиний банк в Україні, який 100-відсотково гарантує повернення вкладів. Часткова приватизація фінустанови може означати скасування цієї норми. Тим паче, що про скасування вже заговорили в Нацбанку.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: