Євросоюз збільшив імпорт зерна вдесятеро

Імпорт пшениці в ЄС за перший тиждень нового сезону склав півмільйона тонн.

Євросоюз майже вдесятеро збільшив закупівлі зерна за кордоном в порівнянні з об'ємами імпорту зерна минулого року на цю дату.

Імпорт пшениці в ЄС за перший тиждень нового сезону (за період 1-5 липня поточного року) склав 521 тис. тонн проти 17 тис. тонн минулого року. Загальний імпорт зерна в Євросоюз склав 567 тис. тонн проти 61 тис. тонн минулого року, пише Дело.

Паралельно впав і експорт зерна: за перший тиждень нового сезону ЄС видав ліцензії на експорт 110 тис. тонн м'якої пшениці. На початку 2010/11 року об'єм угод на експорт м'якої пшениці з ЄС складав 245 тис. тонн. Загальний експорт зернових з початку 2011/12 року з ЄС склав 179 тис. тонн проти 465 тис. тонн за аналогічний період минулого року.

Причина, з якої ЄС перетворився на повноцінного імпортера зернових, - неврожай у Франції, одного з основних постачальників пшениці на світовий ринок. За оцінками експертів, виробництво зерна у Франції в сезоні 2011/12 впаде на 12% -до 44,8 млн тонн.

Зниження урожаю - результат несприятливих погодних умов. Посуху, що вибухнула у Франції на початку літа, вже визнали найсерйознішою за останні 50 років.

Нагадаємо, прогноз валового збору зернових і зернобобових культур в Україні доки залишається на рівні 45 млн тонн, що на 5,8 млн тонн більше, ніж минулого року. При цьому експерти погнозують, що Україна експортує майже половину свого урожаю (близько 20 млн тонн зернових).

Як повідомлялося, Міністерство аграрної політики і продовольства наразі закликає українських сільгоспвиробників не починати активний продаж зерна нового урожаю через вкрай низькі ціни, які ледве покривають собівартість.

Читайте також:

Аграріям рекомендують не поспішати продавати зерно

Експорт українськї пшениці скоротився утричі

Світовий ринок почав відмовлятися від російської пшениці

Україна та Росія обвалять світові ціни зерна на 15%

Україна експортує половину врожаю зерна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: